Hírek
2026. Március 30. 07:20, hétfő |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Vereség az éllovas ellen – négygólos gyirmóti siker Pápán
Az NB III 22. fordulójában hazai pályán lépett pályára a Frutti Drink Perutz FC, amely az éllovas Gyirmót FC Győrt fogadta. A találkozón a vendégek végül magabiztos, 4–0-s győzelmet arattak.
Frutti Drink-Perutz FC Pápa – Gyirmót FC Győr 0–4 (0–1)
Gólszerzők: Hauser B. (öngól), Hudák, Szarka, Miknyóczki
Frutti Drink-Perutz FC Pápa: Hauser – Mogyorósi (Nagy K. 46.), Zsirai, Szabó, Iványi, Varga (Horváth 84.), Molnár, Monda, Sipos-Kiss (Banai 68.), Erdősi (Nagy D. 46.), Hauser (Rozman 68.)
Gyirmót FC Győr: Szabó – Lányi, Kiss (Németh 68.), Hajdú, Kovács (Rácz 77.), Iván (Tömösvári 68.), Nagy, Szarka (Bobál 77.), Hudák D., Miknyóczki (Hudák M. 85.), Madarász.
A mérkőzés előtt sejthető volt, hogy nehéz feladat vár a pápai együttesre, hiszen egy NB II-be igyekvő, erős kerettel rendelkező ellenfél érkezett. A hideg, szeles, esős időjárás sem könnyítette meg a csapatok dolgát.
Az első félidőben a gyirmótiak mezőnyfölényben futballoztak, ugyanakkor a Perutz szervezett védekezéssel sokáig jól tartotta magát, és kontrákból próbált veszélyt teremteni. A vendégek végül egy szerencsétlen öngóllal szerezték meg a vezetést, így 0–1-es állással vonultak szünetre a csapatok - írja közösségi oldalán a Perutz FC.
A második játékrész elején gyorsan eldőlt a találkozó: egy pontrúgás után növelte előnyét a Gyirmót, majd rövid időn belül további gólokat is szerzett, amivel kialakult a 0–4-es végeredmény.
Jurik Patrik vezetőedző a mérkőzés után kiemelte: az első félidőben csapata kifejezetten jól játszott, a játékosok betartották a taktikai utasításokat, ami megnehezítette az ellenfél dolgát. Hozzátette, egy hiba után peches gólt kaptak, majd a második félidő elején túl gyorsan érkeztek az újabb találatok, amelyek végleg eldöntötték a mérkőzést.
A klub köszönetet mondott szurkolóinak, akik a kedvezőtlen időjárás ellenére is kilátogattak a stadionba és buzdították a csapatot. A Perutz számára a folytatás jövő héten Tatabányán következik.
Fotó: Perutz FC
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 12:56, kedd | Helyi
Durva rolleres balesetet rögzítettek megyénkben - Videó
Egy váratlan közlekedési helyzet pillanatok alatt balesethez vezethet, ezért a rollerezőknek is kiemelten fontos a körültekintő, a körülményekhez igazodó közlekedés - figyelmeztet a Veszprém vármegyei rendőrség.
2026. Augusztus 03. 17:17, hétfő | Helyi
Hőség, energiaválság - Újabb intézkedéseket vezetett be az önkormányzat Pápán
A tartós kánikula és az országos harmadfokú hőségriasztás miatt újabb intézkedéseket vezetett be Pápa Város Önkormányzata és a Pápai Városüzemeltetési és Közszolgáltató Nonprofit Kft.
2026. Augusztus 03. 14:14, hétfő | Helyi
Nagy területen ég az aljnövényzet Külsővatnál
Nagy területet érint a tűz, amely egy romos épületre és szalmabálákra is áterjedt.
2026. Augusztus 03. 10:57, hétfő | Helyi
Országos vízipisztoly-csata és rekordkísérlethez csatlakozik a Pápai Várkertfürdő
Országos rekordkísérlet részese lehet a Pápai Várkertfürdő augusztus 8-án, szombaton.

