Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2022. Október 29. 13:15, szombat | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Perutz FC

Újabb Perutz siker, ez zsinórban a hatodik győzelem!

Újabb Perutz siker, ez zsinórban a hatodik győzelem!

Ezúttal a Várpalota együttesét múlták felül a pápai fiatalok.

Perutz FC – Várpalota 2-0 (1-0) Gsz.: Nagy B., Gajdosi

Perutz FC: Varga – Rozman, Karácsony, Ruzsás (Farkas 91.), Cser, Horváth, Szántó (Bolla 91.), Nagy B., Gajdosi (Budavári 84.), Pető (Bognár 76.), Varga (Tihanyi 84.)

Várpalota: Kerekes – Szabó, Szenyéri, Gerák, Szurok, Csapó, Reznyák, Borbás, Udvardi, Sanda (Kovács 65.), Gergely (Kaufman 46.)

Jól kezdte a szombat délelőtti bajnokit a Pápa, a Perutz FC Facebook oldalának beszámolója szerint, hiszen már a 9. percben meg is szerezte a vezetést, Szántó szögleténél Nagy Bálint emelkedett a legmagasabbra és a bal sarokba fejelt 1-0. Az ezt követő 35 percben újabb nagy helyzetet nem jegyezhettünk fel, mezőnyben folyt a játék, a kapusoknak nem volt sok dolga.

Szinte lemásolta az első félidei kezdést a Perutz a szünet után, hiszen ismét gyors hazai gól következett: egy labdaszerzés után szépen járt lábról lábra a labda, majd eljutott a hosszún érkező Gajdosihoz, aki ballal a kapu jobb oldalába helyezett 2-0. A 73.percben az első komoly védést kellett bemutatnia a Pápa kapusának, Kovács bal felsőbe tartó lövését Varga fölé tolta. A 75. percben Szántó szabadrúgása csattant a felső lécen, ez volt a meccs utolsó fontos mozzanata.

Kun-Szabó Attila: Az eddigi legszervezettebb ellenféllel találkoztunk ma, jól védekeztek, nehezen tudtuk feltörni őket, de összességében úgy érzem, megérdemelten nyertünk. A pontrúgásaink veszélyesek voltak, ez döntött.

A Perutz november 1-jén a megyei Magyar Kupa harmadik fordulójában a Borsosgyőri ISE vendége lesz. A találkozó kedden 14 órakor kezdődik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi

Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester

Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.

2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi

15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél

A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.

2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi

Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa

A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.

2026. Július 11. 09:34, szombat | Helyi

25 éves a pápai Bázisrepülőtér

„Legyen ez a jubileum egyszerre számvetés és új kezdet. Emlékeztessen bennünket arra, hogy a múlt értékei adják a jövő erejét, és hogy minden újabb siker azok munkájára épül, akik előttünk jártak”