2024. április 19, péntek - Emma

2020. Augusztus 17. 08:24, hétfő | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Perutz FC facebook oldala

Ötöt rúgott, magabiztosan nyert a Perutz

Az NB III-as labdarúgó bajnokság 4. fordulójában megszerezte harmadik győzelmét a Perutz FC, mellyel az 5.helyre jött fel a tabellán - írja a klub hivatalos facebook oldala.

Perutz FC – Nagyatádi SE 5-2 (4-0) Gsz.: Szabó 2, Kalász, Németh, Skriba ill. Jerkovic, Sághy

Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, egyperces néma főhajtással emlékeztek meg Makkai Miklósról, az Elekthermax Vasas SE világbajnok tekéséről.

Nagyon jól indult a mérkőzés, nyolc perc alatt ugyanis Szabó Zsolt duplázott: előbb Kalász beadását pofozta a hálóba, majd egy lepattanót lőtt közelről a gólvonal mögé. A félidő derekán Irmes beadására érkezett jó ütemben Kalász, aki a bal felsőbe lőtt 3-0. A 36. percben Koronczai felívelésére jó ütemben lépett ki Skriba, aki miután fejjel eltolta a hálóőr mellett a labdát középre tálalt ahol Németh érkezett és az üres kapuba gurított 4-0.

A második félidő 11. percében szépített a Nagyatád, a csereként pályára lépő Jerkovic gurított egy balról érkező labdát a bal sarokba 4-1. A 79. percben kettőre csökkent a különbség, egy bal oldali beadást Sági csúsztatott a hosszúba 4-2. Három minutummal később eldőlt a meccs, Skriba bombázott a rövid felsőbe 5-2. A hosszabbítás perceiben Skriba lépett ki ziccerben, Horváth szabálytalanul buktatta, amiért a játékvezető kiállította.

Lengyel Ferenc: Ketté kell választani a két félidőt. Az elsőben nagyon jól működött az a taktika, amit kitaláltam és ezt a fiúk remekül oldották meg, osztálykülönbség volt a két csapat között. Szünet után viszont pont az ellenkezőjét valósították meg a megbeszélteknek, amiért nagyon mérges vagyok.
Köszönjük szurkolóinknak a biztatást, találkozzunk a következő fordulóban Veszprémben!