Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2026. Március 22. 20:13, vasárnap | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Közel fél év után nyert bajnokit a Perutz!

Közel fél év után nyert bajnokit a Perutz!

A Perutz FC idegenben, a gyirmóti Alcufer Stadionban lépett pályára az NB III 21. fordulójában, ahol a szomszédvári rangadón az ETO Akadémia volt az ellenfél.

A találkozó fordulatos, küzdelmes játékot hozott, végül a pápaiak örülhettek a három pontnak.

ETO Akadémia – Perutz FC Pápa 2-3 (1-2)
Gsz.: Szerémi, Szép ill. Hauser, Mogyorósi, Nagy K.

ETO Akadémia: Brecska - Djibril, Kiss, Garamszegi-Géczy, Pálfalvi, Lacza, Sárkány, Szarka, Szerémi (Csala, 70.), Szép, Méhes. Edző: Nagy Ádám.
Perutz FC Pápa: Hauser M. - Mogyorósi (Nagy D. 46.), Zsirai, Szabó, Iványi (Cser, 79.), Varga (Ruzsás, 84.), Molnár, Monda, Erdei, Sipos-Kiss (Banai, 57.), Hauser B. (Nagy K. 57.) Edző: Jurik Patrik.

A mérkőzés jól indult a vendégek számára, hiszen már az 5. percben megszerezték a vezetést: egy szép támadás végén Hauser Bálint volt eredményes. A hazaiak még az első félidőben egyenlíteni tudtak, ám nem sokkal később Mogyorósi révén ismét a Perutz került előnybe, így 1–2-es állással vonultak szünetre a csapatok - írja a Perutz közösségi oldala.

A második játékrészben tovább fokozódtak az izgalmak. Az ETO egy büntetőből egalizált, majd a 77. percben újabb fordulat következett: emberelőnybe került a Perutz, és tizenegyeshez jutott. A labda mögé Nagy Krisztián állt, aki magabiztosan értékesítette a lehetőséget, beállítva a 2–3-as végeredményt.

A hajrában hősies védekezéssel őrizték meg előnyüket a vendégek, még úgy is, hogy a hosszabbításban Erdei kiállítása után már ők is emberhátrányban fejezték be a találkozót. A lefújás után megérdemelten ünnepelhetett a pápai együttes.

Jurik Patrik vezetőedző a mérkőzést követően úgy fogalmazott: igazi érzelmi hullámvasúton vannak túl, ahol a gólokat sokszor az a csapat szerezte, amelynek kevésbé volt benne a játékában. Hangsúlyozta, hogy játékosai ismét komoly mentális erőről tettek tanúbizonyságot, minden párharcért megküzdöttek, és taktikailag is fegyelmezettek maradtak. Kiemelte, hogy a cserék is jól szálltak be, és nagyon fontos három pontot sikerült megszerezni.

A szakvezető hozzátette: a csapat legutóbb szeptember végén nyert bajnoki mérkőzést, így különösen értékes ez a siker. Előretekintve elmondta, hogy két nehéz találkozó vár rájuk, de szeretnék megnehezíteni ellenfeleik dolgát és további pontokat gyűjteni.

Fotó: Perutz FC

Címkék: labdarúgás, perutz, Sport

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi

Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt

Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.

2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi

A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját

Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.

2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi

Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján

A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.

2026. Június 21. 19:04, vasárnap | Helyi

Ivóvízcsapokat és párakaput helyeztek ki Pápán a kánikula idejére

A nyári hőségben a felfrissülést és a megfelelő folyadékpótlást segítik azok az ivóvízcsapok és a párakapu, amelyeket a Pápai Vízmű Zrt. helyezett ki a város több pontján.