Hírek
2023. Augusztus 05. 20:20, szombat |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Perutz FC
Kiütéses Perutz győzelem a Magyar Kupában
A Perutz FC a MOL Magyar Kupában 1-0-s félidőt követően magabiztos, 4-0-s győzelmet aratott a Tát együttese felett.
Perutz FC – DG Tát 4-0 (1-0) Gsz.: Varga B., Nagy K. 2, Cser
Perutz FC: Présing - Rozman, Horváth T. (Gajdosi 77.), Hauser B. (Nagy D. 46.), Szalai – Cseke, Erdősi, Cser (Mikóczi 82.), Nagy K. (Bódai 82.), - Kun-Szabó, Varga B. (Császár 57.)
DG Tát: Koller – Kopányi, Mészáros (Varga 61.), Farkas, Dékány, Putnoki (Zoltai 82.), Jámbor, Bokros (Izsó 61.), Szalai (Jónás 82.), Páldi (Tillman 34.), Chrompota.
Küzdelmes első félidőt játszottak a csapatok, a Perutz FC facebook oldalának beszámolója szerint. Az eslő gólra egészen a 46. percig kellett várni, Cser indította a bal oldalon Nagy Krisztiánt, akit a tizenhatoson belül buktattak. A jogosan megítélt tizenegyest Varga Bence az elmozduló kapus mellett középre lőtte 1-0.
A második félidőben Nagy Krisztián, Cseke Patrik és Nagy Dávid is betalálhatott volna, ám egészen a 66. percig nem történt az eredményben változás. Ekkor Szalai remek ütemű centerezését Nagy Krisztián belsőzte a bal sarokba 2-0. A 76. percben eldőlt a továbbjutás, egy lepattanó labdát Cser szedett össze, lövése a felső lécről vágódott a gólvonal mögé 3-0. A kegyelemdöfést a 79. percben Nagy Krisztián adta meg a vendégeknek, aki egy szép szólót követően a jobb sarokba helyezett 4-0.
Kun-Szabó Attila: Gyengébben kezdtünk, mint vártam, pedig külön felhívtam a figyelmet arra, hogy legyenek meg a letámadások, szerezzünk labdát, ezekből nem sok mindent láttam viszont. Próbáltam szerkezeti változtatásokat eszközölni, megcseréltem a szélsőket, ami meghozta a vezető találatunkat, a második félidőre az ellenfél elfáradt, ott már nem volt kérdés.
A Perutz augusztus 12-én 17 órai kezdéssel a vármegyei bajnokság első fordulójában a Zircet fogadja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi
Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester
Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.
2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi
15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél
A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.
2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi
Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa
A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.
2026. Július 11. 09:34, szombat | Helyi
25 éves a pápai Bázisrepülőtér
„Legyen ez a jubileum egyszerre számvetés és új kezdet. Emlékeztessen bennünket arra, hogy a múlt értékei adják a jövő erejét, és hogy minden újabb siker azok munkájára épül, akik előttünk jártak”

