Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2011. Május 17. 20:56, kedd | Helyi
Forrás: Pápa-ma

Herendi porcelánok a Várkastélyba

Herendi porcelánok a Várkastélyba

Dr. Áldozó Tamás polgármester és Dr. Simon Attila, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. vezérigazgatója együttműködési megállapodást írt alá ma délelőtt, melynek keretében az Esterházy-kastélyban a nagy múltú herendi porcelánokon ke

A kiállított porcelánok a korabeli stílust idéző berendezés részét képezik. Megbízható források szerint ugyanis a főúri család előszeretettel használt herendi porcelánokat, melyeket több esetben az esterházyak címere díszített. A kiállított értéktárgyak a korbeli miliő hangulatát hivatottak megidézni.
- Sokat jelent számunkra, hogy egy ekkora márka lát abban lehetőséget, hogy az Esterházy-kastéllyal, mint turisztikai értékkel összekapcsolja a nevét. Természetesen nagyon sokat jelent az is, akár anyagi segítségben, hogy a Herendi Porcelánmanufaktúra egyes termékeit elhelyezhetjük a kastélyban – jelentette ki az aláírási ceremónia előtt Áldozó Tamás, majd köszönetét fejezte ki a támogatásért.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 14:31, szerda | Helyi

Mini park lesz a Fő téri terasz helyén

Zöld területet alakítanak ki a Fő téren, az egyik használaton kívüli terasz helyén.

2026. Május 06. 11:16, szerda | Helyi

Végvári Eszter is megszólalt az NKA-pályázatok pápai vonatkozásai kapcsán

A Nemzeti Kulturális Alap körül kialakult vita Pápán is egyre több megszólalást vált ki.

2026. Május 06. 08:31, szerda | Helyi

A Vágatlan Május jelentőségéről írt a pápai főkertész

Az elmúlt napokban több hozzászólás is megjelent a közösségi médiában a város egyes pontjain magasabbra nőtt növényzet miatt.

2026. Május 06. 07:00, szerda | Helyi

Még több játékélmény várja a családokat az idei Pápai Játékfesztiválon

Látványos újdonságokkal és minden eddiginél gazdagabb játékparkkal készülnek a szervezők az idei Játékfesztiválra. A rendezvény június 12. és 14. között várja a családokat a Fő téren, a Várkertben és az Erzsébet ligetben.