Hírek
2021. Április 12. 08:32, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Perutz FC
Hazai pályán szenvedett vereséget a Perutz
A pápai együttes két alapembere nélkül lépett pályára vasárnap délután az Érd ellen.
Perutz FC – Érdi VSE 1-2 (0-0)
Gsz.: Kalász ill. Koós 2
Perutz stadion, zárt kapuk mögött, v.: Juhász (Jakab, Mózsa).
Perutz FC: Szigeti – Nagy (’87 Császár), Dóczi, Bence, Szalai (’66 Gasztos) – Koronczai, Szilágyi (’66 Baldauf), Kalász, Kiss (’66 Iványi), Illés – Molnár (’81 Mogyorósi), vezetőedző: Takács Gábor.
Érdi VSE: Kertész F. - Honti, Bozsoki, Csiszár, Varga T. –Farkas (’61 Molnár), Kócsa - Fürjes, Koós, Kalmár D. (’79 Balogh) – Kollega (’89 Földesi), vezetőedző: Limperger Zsolt.
Hanzl Mátén, Skriba Mátén kívül Schüld Máté és Jurik Patrik sem állhatott Takács Gábor vezetőedző rendelkezésére.
A Perutz FC facebook oldalának beszámolója szerint eseménytelenül, mezőnyjátékkal telt az első félidő nagy része, az egyetlen említésre érdemes momentum a 41.percben történt, amikor egy kényszerítő után Koós lőtt nyolc méterről a keresztléc fölé.
A 60.percben egy bedobás után Illés elé került a labda, lövését Kertész bravúrral kiszedte a jobb alsóból. Öt perccel később megszerezte a vezetést az Érd, egy jól megcsúsztatott jobb oldali bedobás után Koós elé pattant a labda, aki a pápai játékosok lábai között a kapu jobb sarkába lőtt 0-1. A 81.percben kettőre nőtt a különbség, Koós megpattanó lövése talált utat a bal felsőbe 0-2.
Egy perccel később büntetőből szépítettünk, Csiszár szabálytalankodott Baldauffal szemben a tizenhatoson belül. A labda mögé Kalász állt, aki hiába talált be, a játékvezető a befutó játékosok miatt újrarúgatta a tizenegyest. A pápai középpályást a közjáték nem zavarta meg, másodjára is magabiztosan lőtt a kapuba 1-2. A folytatásban hiába szegeztük kapuja elé az Érdet, az egyenlítő találatot nem sikerült megszerezni.
Takács Gábor: Döntetlenszagú meccs volt, sajnos két alapemberünk hiányát megéreztük, nem volt igazi vezér a pályán. Keveset vállalkoztunk a támadóvonalban, vagányabban kellett volna játszanunk, az első sípszótól úgy kellett volna futballoznunk, mint az utolsó tíz percben. Nem hittek magukban a fiúk, mindenki a másiktól várta a megoldást, hiányoztak a karakterek.
Limperger Zsolt: Megérdemelt a győzelmünk, hiszen végig uraltuk a játékot. Az első félidőben két-három lehetőségünk is volt, a második játékrészben két szép gólt szereztünk, sajnos ezután elkövettünk egy butaságot, ami miatt harcolnunk kellett a lefújásig.
Jövő héten a kiesés ellen harcoló pápai csapatra két idegenbeli mérkőzés vár, szerdán Komáromba, vasárnap Zalaegerszegre utazik az együttes.
Tabella:
Fotó: Perutz FC, MLSZ Adatbank
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:48, szerda | Helyi
„Egy ingatlan 24 órában eladó” – Interjú Molnár Márk Istvánnal, a pápai régió hatszoros Aranycsapat-tag ingatlanszakértőjével
A pápai szakértőt a sikereiről, a piaci titkokról és a közel 400 sikeres ügylet mögötti munkáról kérdeztük.
2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi
Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt
Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.
2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi
A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját
Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.
2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi
Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján
A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.


