Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2012. Szeptember 20. 15:30, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Egyelőre nem tüntetnek!

Egyelőre nem tüntetnek!

A Jobbik Magyarországért Mozgalom Pápai Alapszervezete a tegnapi konferencia után úgy döntött, a szeptember végére tervezett demonstráció előkészületeit felfüggeszti - jelentette be Orbán Imre, a párt helyi elnöke.

Mint arról oldalunk is beszámolt, szeptember 19-én fórumot tartottak a Városháza nagytermében, a cigányság és a magyarok közti együttélési problémákról. A megbeszélésen előremutató fejlemények születtek a Jobbik szerint, ezért úgy gondolják, a döntésükkel egyet hátralépnek, de hármat lépnek előre. - A cigány-magyar együttélési problémákat hónapok óta napirenden tartjuk, nyomásunkra több olyan intézkedés született a rendőrség és az önkormányzat részéről, melyeket mi kértünk. Ezek betartásával elérhető lesz a rend és a nyugalom az általunk kifogásolt városrészekben - indokolta döntésüket Orbán Imre.

A politikus hozzátette, hogy a pápai Jobbik szervezet tagjai az őszinte radikalizmus hívei, s nem az öncélú radikalizmusé. - Nem kívánjuk politikai haszonszerzés eszközeként felhasználni a demonstrációt, mert úgy gondoljuk, a konszenzussal elért rend és nyugalom hosszabb távú lesz, mint az erővel kikényszerített. A politikus örömét fejezte ki, hogy az "utolsó órában ugyan", de felfigyeltek a Jobbik által feltárt problémákra, valamint hogy javarészt őszinte párbeszéd alakult ki a felvetett témákban. Köszönetet mondott a polgármesternek, hogy őszintén és a pártpolitikát félretéve állt a kérdéshez.

Orbán Imre szerint megtették az első lépést, reméli, hogy konkrét lépéseket is tesz a rendőrség és az önkormányzat.

Kérdésünkre az elnök elmondta, hogy továbbra is nyitottak a párbeszédre az önkormányzattal és a cigány önkormányzattal is.

Címkék: cigány, jobbik, tüntetés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 13. 17:14, szerda | Helyi

Tömegbukás részese volt a Tour de Hongrie pápai versenyzője

Egyelőre nincs információ arról, hogy tudja-e folytatni a versenyt a fiatal sportoló.

2026. Május 12. 17:49, kedd | Helyi

Eltűnt! Keresi a rendőrség a képen látható nőt!

A Pápai Rendőrkapitányság körözést adott ki egy 41 éves nő eltűnése miatt. A rendőrség jelenleg is keresi Czory Melindát, születési nevén Pente Melindát.

2026. Május 12. 13:01, kedd | Helyi

Ujvári Szilvia: A talajvédelem ma már nemzetstratégiai kérdés

Az Országgyűlés Agrár- és Élelmiszergazdasági Bizottságában hallgatták meg Bóna Szabolcs miniszterjelöltet – számolt be közösségi oldalán Ujvári Szilvia, a TISZA országgyűlési képviselője.

2026. Május 12. 12:44, kedd | Helyi

Jogosítvány nélkül, forgalomból kivont autóval okozott balesetet

A baleset következtében a gépkocsiban rögzítés nélkül utazó egyéves gyermek a járműből kiesett, és nyolc napon túl gyógyuló, súlyos egészségromlással járó sérüléseket szenvedett.