Hírek
2018. Április 23. 12:57, hétfő | PR
A sikeres beszédtéma titka
Ha van rutinod az előadásban, ha nincs, minden esetben megtiszteltetés, ha megkérnek, hogy beszélj valamiről a publikum előtt.
A hátralévő idő függvényében az ember hajlamos először a föld felett lebegni a büszkeségtől, vagy mindenkinek elújságolni azt. Igen ám, de egyszer valaki felteszi a nagy kérdést, hogy nagyon szuper az egész, de miről is fogsz beszélni? A többség ilyenkor pottyan vissza a ralitás talajára, hiszen teljesen jogos a kérdés.
Beszélni, de miről?
Ha meg van adva a téma, az valahol a jobbik eset, hiszen ezen már nem kell gondolkodni, valahol pedig a kevésbé jó, mert nem biztos, hogy elég és megfelelő ismerettel rendelkezel róla, tehát neki kell esni a kutatómunkának. Ha mégis profi vagy benne, akkor nincs is miről beszélni, mivel valószínű szakértője vagy, tehát már csak felépíteni kell a beszédet.
Van a másik eset, amikor szabad kezet kapsz, tehát a Tiéd a témaválasztás joga. Itt kell csak igazán törnöd a fejed, hiszen nehéz megtalálni a számodra tökéletes témát. De nem lehetetlen. Lássuk milyen szempontok segítenek annak meghatározásában, hogy miről beszélj egy előadáson.
1. Milyen a témához való viszonyom?
Praktikus, ha olyan dologról beszélsz, amit jól ismersz, de minimum érdeklődsz iránta. Hiszen miért nehezítenénk meg a dolgunkat egy olyan témával, amiről dunsztunk sincs? Tehát nem fogok az űrkutatásról beszélni, ha még a bolygók naptól való sorrendje is gondot okoz.
Nem kötelező mindent tudni az előadás központi mondanivalójáról, de legyen érdekes és haladja meg a közönség tudását az adott dologról. Itt érdemes átgondolni, hogy a végén, ha feltesznek kérdést, tudsz-e rá válaszolni.
2. Szeretem a témám?
Nem mindegy, hogy mennyire érdekel, szereted, amiről beszélsz. Ha az embert nem érdekli az előadása, akkor az az egészre rányomja a bélyegét és a közönség is unni fogja. Ellenben, ha érdekel, szívesen beszélsz arról, amiről teszed, az látszik az egész testeden, kisugárzásodon. Más lesz a hangszíned, az arcod kipirul és a gesztusaid lelkesedést tükröznek, ami a közönségre is átragad, tehát élvezni fogják azt, profitálnak belőle. Természetesen ezen lehet finomítani megfelelő tréningek segítségével.
3. Kiknek adunk elő?
Nem mindegy a publikum összetétele, hiszen attól is függ, hogy milyen helyen, kiknek és miről beszélsz. Tehát egy csupa divatra éhes nőnek az űrkutatásról beszélni (hogy példánknál maradjunk), nem a legtökéletesebb választás. De minimum nem lesz érdekfeszítő a számukra. Próbálj illeszkedni a közönség vevőképességéhez, próbáld megtudni mire nyitottak, mi érdekli őket. Egy beszédnek az is a lényege, hogy a hallgató tanuljon belőle, ő is élvezze azt.
Ha a fenti szempontokat szem előtt tartod, megpróbálod ötvözni a témaválasztáskor, akkor nyert ügyed van, nem igazán foghatsz mellé. Mindenképp számunkra és a közönség számára is érdekes témával álljunk elő, hiszen csak így lehetünk hiteles előadók a közönség szemében. Ha pedig szeretnél te is profi előadó lenni, bátran fordulj Dr. Prezihez.
Ezek érdekelhetnek még
2024. Október 14. 10:53, hétfő | PR
Tudásbázis és TikTok pénztanár különdíj várja a versenyzőket
15. évfordulójához érkezett a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő
2024. Október 04. 14:03, péntek | PR
Őszi kincsünk, a körte
A körte minden idők legkedveltebb gyümölcsei között előkelő helyen áll, világszerte termesztik különböző fajtáit.
2024. Szeptember 20. 12:12, péntek | PR
Fogadási lehetőségek a Mostbet fogadóirodában
2024. Szeptember 20. 10:11, péntek | PR
Milyen eszközöket, technikákat használhatunk korababánk megnyugtatására, fejlesztésére?
A koraszülött babák gondozása különleges figyelmet és törődést igényel, hiszen apró testük és fejlődő idegrendszerük még nincs teljesen felkészülve a külvilág kihívásaira.