Hírek
2023. Szeptember 14. 08:21, csütörtök |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.
Zebrasétára vitték az elsősöket
A Pápai Rendőrkapitányság munkatársai kiemelt feladatuknak tekintik az első osztályos tanulók közlekedési ismereteinek bővítését is.
Az iskolarendőrök az idei tanév elején is zebrasétára hívták a kisdiákokat.
A helyi Tarczy Lajos Általános Iskola egyik első osztályos diákjai 2023. szeptember 12-én délelőtt, láthatósági mellénybe öltözve indultak a közlekedésbiztonsági programra.
Először az iskola bejáratánál kihelyezett tájékoztató tábla segítségével ismerkedtek a kerékpárok kötelező felszereléseivel, majd az oktatási intézmény közelében tették meg közösen a távot, miközben a szabályokat beszélték át a rendőrrel. A tanulók az egyenruhással átismételték a közlekedési jelzőtáblák jelentéseit, a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen való biztonságos átkelés szabályait, utóbbit séta közben meg is mutatták.

A délelőtt során még szó esett a rollerrel, gördeszkával és görkorcsolyával való közlekedésről és azok szabályairól is.
Pápán és a környező települések iskoláiba is ellátogatnak a baleset-megelőzési programmal a rendőrök.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:13, péntek | Helyi
Bejelentették Takács Péter választókerületi elnökségét Pápán
Várhatóan az egészségügyi államtitkár lesz a Fidesz-KDNP képviselő-jelöltje a jövő tavasz országgyűlési választáson.
2025. December 04. 19:52, csütörtök | Helyi
Angliában élő távoli rokon segített a pápai férfinak lakáshoz jutni
Az albérletben élő Gábort angliai rokona egy saját otthonnal ajándékozta meg.
2025. December 04. 18:10, csütörtök | Helyi
Gyűjtés indult a pápai újszülött osztály támogatására
Egy új, korszerű sárgaságmérő készüléket vásárolnának a pápai kórház újszülöttosztálya számára, a Pannonia Reformata Múzeum által elindított adománygyűjtés során.

