Hírek
2020. Május 15. 07:42, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.
Zebra terv a gyalogosok védelméért
Az országos baleset-megelőzési kampány keretében segítették a gyalogosforgalmat a rendőrök Veszprém megyében.
Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottsága Zebra terv elnevezésű baleset-megelőzési kampányt hirdetett 2020. május 12-e és 14-e között. A kampányhoz Veszprém megye is csatlakozott, ezért az említett időszakban a pápai rendőrök a gyalogos balesetek megelőzése érdekében kiemelten ellenőrizték a kijelölt gyalogos-átkelőhelyeket.

A Veszprém megyei rendőrök a balesetmentes közlekedés érdekében az alábbi szabályok betartására hívják fel a járművezetők és a gyalogosok figyelmét:
• Amennyiben a közelben kijelölt gyalogos-átkelőhely van, azon haladjanak át az úttesten!
• Soha ne menjenek át a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen tilos jelzésnél!
• Mielőtt az úttestre lépnek, mindig győződjenek meg arról, hogy biztonságosan át tudnak-e kelni az úton anélkül, hogy veszélyhelyzetbe kerülnének!
• Járművezetőként különös óvatossággal közlekedjenek a kijelölt gyalogos-átkelőhelyek megközelítésekor!
• A zebráknál vezessenek lassabban és körültekintőbben! A hosszabb féktávolság miatt jóval korábban kezdjék meg a lassítást, ha olyan gyalogost látnak, akinek az úttesten való áthaladására számítani lehet!
Balesetmentes közlekedést kíván a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság!
… hogy mindenki hazaérjen!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi
Prevenciós előadások a pápai kistérségben
Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.
2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi
Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét
Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.
2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi
Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben
A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.
2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi
Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó
A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.

