Hírek
2020. Február 29. 15:03, szombat |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Világtendencia, hogy később kezdik a fiatalok az önálló életet
Világtendencia, hogy később kezdik a fiatalok az önálló életet - mondta Steigervald Krisztián generációkutató az M1 csatorna szombati műsorában.
Statisztikai adatok szerint a 25 évesek 60-80 százaléka, a 30-as korosztály mintegy 20 százaléka még a szüleivel lakik - ismertette a szakember.
Azt mondta: Magyarországon közrejátszik, hogy a lakás- és albérletárak magasak, egy fiatal nem igazán engedheti meg magának a költözést. Ugyanakkor hozzátette: nem csak gazdasági okai vannak, hanem az is, hogy változtak a férfi és női szerepek. Érdekességként elmondta, hogy a fiúk körében mintegy 10-15 százalékkal magasabb a szülőknél lakás.
Mindebben a digitális háttér is szerepet játszik, "elvan a gyerek otthon a négy fal között", nincs meg a motivációja, hogy elmenjen otthonról - jegyezte meg a generációkutató.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 15:00, kedd | Életmód
Véget vetnek a kockázatos és elavult kémiai szúnyoggyérítésnek
A biológiai szúnyoggyérítés országos bevezetésének előkészítését jelentette be Gajdos László, a Tisza-kormány élő környezetért felelős minisztere.
2026. Július 14. 15:00, kedd | Életmód
Ursula von der Leyen: életkori korlátozásokra van szükség az internetes platformokon
2026. Július 13. 15:00, hétfő | Életmód
Magyar koprodukció kapta a filmkritikusok díját Karlovy Varyban
2026. Július 13. 14:00, hétfő | Életmód
Meghatározták az ajánlott építőipari rezsióradíj mértékét
Az építőipari rezsióradíj általános forgalmi adó (áfa) nélküli legkisebb mértéke 7830 forint óránként - a közlekedési és beruházási miniszter erről szóló rendelete pénteken jelent meg a Magyar Közlönyben.

