Hírek
2017. Január 18. 16:02, szerda |
Külföld
Forrás: Infopapa.hu - 24.hu
Vigyázat! Ezzel az aljas módszerrel lopják a gmail jelszavakat
Új, kifinomult adathalász technika ütötte fel a fejét a hackervilágban, szúrta ki Mark Maunder, a WordFence plugin vezérigazgatója - írja az Independentre hivatkozva a 24.hu.
Ennek lényege, hogy a hackerek küldenek egy levelet a kiszemelt áldozatnak, mellékelve egy PDF-fájlt olvasható, egyszerű névvel.
A PDF ugyanakkor egy álca, mert ha rákattintunk, betölt egy új oldal a böngészőkben, ami így néz ki:

Pont úgy, mint a Gmail bejelentkezési felülete. Viszont ha közelebbről megnézzük az URL-t, ez bizony nem az:

Az utánzatot szinte mindenki kitölti kételkedés nélkül és így tulajdonképpen átadja adatait a hackereknek, akik ezután belépnek a fiókba és továbbküldik a PDF-fájlt a címjegyzékben szereplő e-mailekre.
A támadás rafinált, de lehet védekezni ellene, ha ismerjük a Gmail URL-jének sajátosságait:
- lakat szimbólum látható az elején
- és zöld színű https: // kóddal kezdődik.
Az is egy jó megoldás, ha bekapcsoljuk a kétlépcsős azonosítást, amit itt tehetünk meg.
Legyenek óvatosak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
2026. Február 22. 11:00, vasárnap | Külföld
Robert Fico: ha Zelenszkij nem indítja újra az olajszállítást, az áramkivitel leállítását fogom kérni
2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld
Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

