Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2018. Május 03. 18:45, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Veszeli Tamás lett az év tűzoltója Pápán

Veszeli Tamás lett az év tűzoltója Pápán

Szent Flórián napján több programmal ünnepeltek a lánglovagok. A pápaiak közül nyolc tűzoltó is kitüntetést vehetett át a tűzoltók védőszentjének ünnepén.

A Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ünnepélyes állománygyűlés keretében tüntette ki Szent Flórián nap alkalmából az év tűzoltóját. Az ünnepélyen a megye tűzoltóinak példamutató munkáját díjazták. A pápai lánglovagok közül Imre István és Bódai Péter igazgatói emléktárgy jutalolomban részesültek, Csöngei István a tűzoltószövetségtől Veszprém megye tűzvédelméért ezüst fokozatot kapott, Tarló Csaba, Süle Zsolt, valamint Tompa Károly pedig a Pápa és Környéke 105 Közalapítvány részéről pénzjutalomban részesült. Csillag István, a Pápai Katasztrófavédelmi Kirendeltség vezetője tűzoltósági tanácsosi címet kapott Veszprémben.

Pápán az év tűzoltója kitüntetést Veszeli Tamás tűzoltó főhadnagy vehette át. A városi elismerést a pápai kirendeltség elöljáróinak javaslata alapján dr. Áldozó Tamás polgármestertől vehette át Veszeli Tamás. A főhadnagy azt mondta, nagyon örül a kitüntetésnek, ilyen fontos elismerésben a tűzoltó pályafutása során talán csak egyszer részesülhet. Veszeli Tamás 2006-ban szerelt fel, négy évig gépkocsivezetőként szolgált, majd a tiszti iskola elvégzése után 2011-től rajparancsnokként tevékenykedik. A többi beosztott tűzoltóhoz hasonlóan ő is kivonul a különböző káresetekhez, annyi különbséggel, hogy ő az irányításban vesz részt. Szolgálatából az egységes munkavégzést, a pontosságot és a katonás fegyelmet emelte ki. Úgy fogalmazott, Pápán nagyon jó csapat alakult ki a tűzoltóságon és nagyon szereti az általa választott hivatást.

A Pápai Katasztrófavédelmi Kirendeltségen a délelőtt folyamán - a hagyományokhoz hűen - kihelyezett véradást tartottak, melyen több mint 20 tűzoltó adott vért. Délután került sor a Szent István úti Szent Flórián szobor koszorúzására. Az emlékezés koszorúját Unger Tamás alpolgármster helyezte el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi

Prevenciós előadások a pápai kistérségben

Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.

2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi

Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét

Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.

2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi

Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben

A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.

2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi

Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó

A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.