Hírek
2012. Február 08. 13:45, szerda |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Vb-futamokon a magyar versenyző
Az idén is három rali-világbajnoki futamon indul az ifj. Érdi Tibor, Táborszki Attila kettős: az első állomás a március elején esedékes mexikói viadal lesz – derült ki a csapat szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
„Nagyon keményen készültünk Attilával erre az idényre, és az autónk, a Mitsubishi Lancer Evo 10 is kitűnő. A cél egy dobogós helyezés elérése a kategóriánkban – mondta az MTI-nek az N csoportban szereplő 29 esztendős pilóta. – Nagyon kemény, igazi embert és gépet próbáló verseny lesz a mexikói, elég csak annyit megjegyezni, hogy 430 kilométer a gyorsasági szakaszok össztávja, és a viadal során összesen 1200 kilométert kell majd megtennünk.”
Ifj. Érdi és navigátora a mexikói verseny mellett a német és a spanyol ralin indul még az idén.
A magyar autóversenyző tavaly és tavalyelőtt is három-három vb-futamon vett részt, legjobb eredménye egy ötödik hely volt kategóriájában a szardíniai viadalon, emellett háromszor végzett hatodikként, egy alkalommal pedig kilencedik lett. Autója háromszáz lóerős, és körülbelül 3,5 másodperc alatt éri el a 100 km/h sebességet. Az N csoportos gépek – amilyen az övé is – fő alkotóelemei nagyon sokban hasonlítanak az utcai autókéhoz.
Érdi Tibor, a pilóta édesapja a kilencvenes évek egyik meghatározó magyar ralisa volt: háromszor szerzett bajnoki címet az N csoportban piros Mazdájával, és abszolútban is több alkalommal állhatott a dobogó felső fokára egy-egy futam után.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 17:00, szombat | Sport
IFFHS: kupatörténeti csúcs az FTC-Ludogorec párharc
Futballhistóriai rekordot állít fel a Ferencváros és a Ludogorec azzal, hogy a mostani európai kupaszezonban, a jövő héten ötödször is találkozik egymással - írta pénteki anyagában az IFFHS.
2026. Február 20. 10:00, péntek | Sport
Európa-liga - Egygólos hátrányba került a Ferencváros Razgradban
2026. Február 19. 07:16, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Hatgólos döntetlent játszott az Atlético Madrid
Két góllal is vezetett, végül csak 3–3-as döntetlent ért el az Atlético Madrid szerdán a Club Brugge vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.
2026. Február 18. 06:48, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Lisszabonban került előnybe a Real Madrid
A 15-szörös győztes Real Madrid 1-0-ra nyert a Benfica otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásának első fordulójában, a nyolcaddöntőbe jutásért zajló párharc keddi, első mérkőzésén.

