Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2016. Április 08. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Vasárnapi pihenőnap - döntsék el az emberek, mit szeretnének

Vasárnapi pihenőnap - döntsék el az emberek, mit szeretnének

A kormány tiszteletben tartja a Kúria döntését a vasárnapi pihenőnappal kapcsolatos népszavazásról, döntsék el az emberek, mit szeretnének - mondta a kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.

Kovács Zoltán ezzel együtt kiemelte: céljuk továbbra is az, hogy a lehető legtöbb embernek ne kelljen dolgoznia vasárnap.

A kormányszóvivő az oktatás ügyéről azt mondta: a különböző szervezetek részéről továbbra is vannak polgári engedetlenségi és sztrájkkezdeményezések, de - mint mondta - a tárgyalások eredményesen folynak.

Kovács Zoltán kiemelte: az oktatási kerekasztalon mindenkinek megvan a lehetősége, hogy elmondja mivel elégedetlen és milyen megoldási javaslatai vannak. A kormány várja ezeket a javaslatokat - mondta a kormányszóvivő, és hangsúlyozta, hogy a cél közös: egy jól működő oktatási rendszer létrehozása. Meg kell találni a közös nevezőt, hogyan lehet ezt megvalósítani - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2026. Április 03. 08:45, péntek | Belföld

Csádról és Orbán Viktor fiáról is kitálalt egy katonai százados

Interjút adott a Telexnek Pálinkás Szilveszter, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, aki korábban a S.E.R.E.G. című sorozat készítésében is részt vett tanácsadóként.

2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld

KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben