Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2025. Augusztus 15. 11:54, péntek | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Vasárnap huszárparádé lesz a városban

Vasárnap huszárparádé lesz a városban

A Hősök Napja alkalmából szerveződő programok forgalomkorlátozással is járnak.

A szervező Jókai Mór Művelődési Központ és a Pápai Huszár Egyesület értesíti a lakosságot, hogy a huszárparédéval egybekötött Pápai Hősök Napján, augusztus 17-én vasárnap forgalomkorlátozásra és útlezárásokra kell számítani.

Délelőtt 10:30 órától és 12:30 órától a lovashuszárok átvonulásának idejére félpályás forgalomkorlátozásra kell számítani a Jókai utcán. Szintén a lovasok áthaladásának idejére 10:30 és 11:00 óra között nem lehet behajtani a Fő utcára.

Az emlékünnepség két helyszínén, a Korvin utca Barát utcáig tartó szakaszán, valamint az Esterházy út– Hunyadi János utcától a Szent István útig tartó szakaszán és a Szent István út – Várkert úttól Fő térig tartó szakaszán 10:30 és 12:30 között teljes útlezárásra kell készülniük a gépjárművel közlekedőknek.

Az érintett útszakaszokon közlekedő helyijáratú autóbuszok kerülőúton közlekednek, az esetleges járatkimaradásokról a busztársaság értesíti az utazóközönséget.

Íme a hősök napi program:

Lista kép: Archív

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 19:25, szerda | Helyi

A rendszerváltás fája - A Föld napja alkalmából fát ültetett a Tisza közössége

Faültetéssel hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a Pápai Tisza Szigetek közössége a Föld napja alkalmából a pápai Várkertben.

2026. Április 22. 19:22, szerda | Helyi

Elstartolt a helikopteres gyakorlat Pápán

Megérkeztek a pápai légibázisra az amerikai 56. és 57. Harctéri Kutató-Mentő Század HH-60W Jolly Green II típusú helikopterei.

2026. Április 22. 19:00, szerda | Helyi

Mégis országgyűlési képviselő lehet Takács Péter

A Pápa központú körzetben alulmaradt képviselőjelölt a nyertese lehet annak az átalakításnak, amelyet Orbán Viktor kezdeményezett.

2026. Április 22. 09:28, szerda | Helyi

Schmidt Dezsőné nyitja ki fotóalbumát Pápán

Újabb különleges vendéggel folytatódik a Jókai Mór Városi Könyvtár népszerű „Pápai Fotóalbumok” sorozata: ezúttal Schmidt Dezsőné osztja meg személyes emlékeit és családi fotóit az érdeklődőkkel.