Hírek
2020. Március 09. 13:11, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Várhatóan két hétig tart a félpályás lezárás a Fő téren
Felszedik a kimuzdult térköveket és újra leragasztják azokat, majd a megrongálódott fugát is pótolják.
Nem ez az első karbantartási, felújítási munka, amelyet a Fő téren átvezető út burkolatán végeznek. Néhány évvel ezelőtt a teljes szakaszon felszedték a térköveket, de azok újbóli lerakása sem hozta meg a várt eredményt.

A mai napon újabb javítás kezdődött meg a szakaszon, amelyet fél pályás útlezárás és lámpás forgalomirányítás mellett végez a kivitelező. Bakó István, a Városgondnokság igazgatója elmondta, néhány kő kimozdulásáról van szó, de nem szeretnék, ha kiterjedne a probléma, idejében meg akarják állítani a folyamatot. A körülbelül két hétig tartó munkavégzés miatt a Fő téri autóbuszmegállót is odébb helyezték, a Fő tér 10-es számú épülete előtt, a kastélykerítés mellett állnak meg a buszok.

A tényleges munkavégzés mindössze néhány napot vesz igénybe összesen, viszont a kötési időt meg kell várni, amíg az autósokat visszaengedik az útra. A kivitelezőtől megtudtuk, ezúttal rugalmasabb kötőanyagot használnak a beton és a térkő között, tartósabb eredményt remélve.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi
Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége
A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.
2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi
A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán
Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.
2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi
Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak
Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.
2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi
Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte
A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.

