Hírek
2020. Május 15. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Változékony lesz az idő a hétvégén
Változékony lesz az idő a hétvégén - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken az északi tájakon délelőtt gyengülő, megszűnő csapadék várható, majd szórványosan záporok, helyenként zivatarok alakulnak ki. A déli megyékben inkább csak késő délutántól, estétől lehet csapadék. Eleinte többfelé élénk, az Alföldön néhol erős lesz a szél, majd délutántól többfelé megerősödik, zivatarban viharossá is fokozódhat. A leghidegebb órákban 5-13 fok lesz. Napközben 14-30 fokig melegszik a levegő, északon, északnyugaton lesz a leghűvösebb, míg délkeleten a legmelegebb idő.
Szombaton néhol kisebb eső, zápor előfordulhat. A minimumhőmérséklet 5-12, a maximumhőmérséklet 16-23 fok között valószínű, északnyugatról délkelet felé haladva várható a melegebb idő.
Vasárnapra virradóra az ország déli felén szórványosan, napközben néhol lehet eső, zápor. Napközben több órára kisüt a nap is. A legalacsonyabb hőmérséklet 7-13, a legmagasabb hőmérséklet 20-25 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld
BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.

