Hírek
2017. Február 20. 09:49, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Valószínűleg megszűnik az Iszlám Állam, de szerepét átveszi egy másik szervezet
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója szerint valószínűleg megszűnik az Iszlám Állam (IÁ), \"globális dzsihadista szerepét\" azonban máshol átveszi egy másik radikális szervezet.
Kaiser Ferenc az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában azt mondta, ha az Egyesült Államok szárazföldi csapatokat küld Szíriába, azok valószínűleg kommandós egységek lesznek, amelyek egyebek mellett a légi erőt segíthetik a bombázandó célpontok megvilágításával.
Megjegyezte: harcoló alakulatokat bevetni kockázatos, veszélyes döntés lenne.
A szakértő arról is beszélt, hogy kezdenek elmúlni a "mézeshetek" az Egyesült Államok és Oroszország viszonyában. Az amerikaiak nem hozták meg az oroszok által remélt intézkedéseket, ugyanakkor utóbbiak sem igazán tettek gesztusokat - hangoztatta Kaiser Ferenc.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

