Hírek
2020. Július 06. 09:35, hétfő |
Belföld
Forrás: Veszprém Megyei Főügyészség
Vádemelés gondatlan emberölés miatt
A Veszprém Megyei Főügyészség gondatlanságból elkövetett emberölés vétsége miatt emelt vádat azzal a 20 éves férfival szemben, aki az erősen ittas alkalmi ismerősét két kézzel meglökte, melytől a sértett egyensúlyát vesztve elesett, majd az így elszenvedett koponyasérülés következtében elhunyt.
A vádirat szerint az elkövető 2019. december közepén az éjszakai órákban az egyik balatonfüredi szórakozóhelyről tartott hazafelé, ahol baráti társaságban jelentős mennyiségű szeszesitalt fogyasztott. Útközben találkozott a számára ismeretlen sértettel és a társaságában lévő férfival, akik maguk is ittasak voltak. A vádlott és alkalmi ismerősei először beszélgettek egymással, de miután a sértett becsmérlő megjegyzést tett az elkövetőre, a két férfi összeszólalkozott, és hangosan szidalmazták egymást.
A szidalmazások közepette a vádlott előrement, s így eltávolodott a sértettől, aki azonban a társával együtt követte. A sértett ittassága miatt a járdán megtántorodott, de miután visszanyerte egyensúlyát, tovább közeledett az elkövető felé, s annak sértően utána szólt.
A vádlott erre visszafordult, és a sértett előtt megállva hangosan szidalmazni kezdte, majd egy hirtelen mozdulattal két karját kinyújtva, tenyérrel mellkason lökte a férfit, aki ittassága miatt a lökéstől egyensúlyát vesztette, hátravágódott, fejét pedig az aszfaltba verte.
A vádlott a történtek után távozott, míg a sértettel lévő férfi, miután látta, hogy ismerőse nem mozdul, telefonjáról azonnal értesítette a mentőket.
A sértett az elszenvedett ütődés következtében életveszélyesnek minősülő koponyasérüléseket szenvedett, és az azonnali, szakszerű orvosi ellátás ellenére 12 nappal később a kórházban elhunyt.
Az ügyészség vádiratában az elkövetővel szemben fogházbüntetés kiszabását indítványozta az ügyben eljáró Veszprémi Törvényszéknek.
A kép csak illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

