Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2015. Január 20. 15:32, kedd | Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányság

Vádemelés a szabálytalanul előző sofőrrel szemben

Vádemelés a szabálytalanul előző sofőrrel szemben

A Pápai Rk. Közlekedésrendészeti Osztálya vádemelési javaslattal zárta le az ellen a baji férfi ellen indított büntetőeljárást, aki járműszerelvényével közlekedve veszélyeztette egy személyautó sofőrjének testi épségét.

A rendelkezésre álló adatok szerint H. Zoltán 2014. május 23-án délelőtt a 83-as számú főúton haladt Győr irányából Pápa felé járműszerelvényével. Takácsi községben dudálással kívánta az előtte haladó személyautó vezetőjét nagyobb sebességre ösztönözni, ám ez nem vezetett eredményre. A települést elhagyva rögtön az autó előzésébe kezdett, majd mellé érve jobbra kormányozott és szándékosan úgy tért vissza a jobb oldali forgalmi sávba, hogy azzal vészfékezésre és az útpadkára húzódásra kényszerítette a sértettet. A szabálytalanul megelőzött gépkocsi vezetője a járműszerelvény után haladt, majd ezúttal ő kezdett előzésbe. H. Zoltán ezt észlelve szándékosan áttért a bal oldali sávba, így kívánta megakadályozni a manőver végrehajtását. Közlekedési magatartásával két ízben is veszélyeztette a gépkocsi vezetőjének testi épségét.
A 39 éves férfi ellen közúti veszélyeztetés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást vádemelési javaslattal zárta le az eljáró hatóság és az ügy iratait megküldte a Veszprémi Járási Ügyészséghez.

A fotó illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.