Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2013. Június 19. 17:51, szerda | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Vadai Ágnes: Ki kell söpörni Orbán velejéig romlott rendszerét az országból

Vadai Ágnes: Ki kell söpörni Orbán velejéig romlott rendszerét az országból

A Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője Pápán és környékén járt országjárásának egyik állomásaként. Többek között volt a rendőrségen, a Bázisrepülőtéren, Vanyolán és a csóti hadifogolytábor emlékmúzeumban is.

A Gyurcsány-kormány honvédelmi államtitkára sajtótájékoztatóján sajnálatát fejezte ki, hogy az mszp-s kormányok alatt megvalósult beruházások után a pápai Bázisrepülőtéren nem történtek további fejlesztéseket. Szerinte a jelenlegi kormány nem támogatja morálisan a rendőrséget, mivel még mindig érezteti hatását a Balsai-jelentés, mely szerint a rendőrök hazudnak.

Országjárását összegezve elmondta, tapasztalatai szerint az ország nagyon rossz helyzetben van. - A félelem légköre uralkodik Magyarországon, nagyjából az 50-es évek Rákosi-rendszerét lehet tapasztalni. Az emberek félnek beszélni a politikáról és tragikus létbizonytalanságban élnek. Ebből a kiút nem lehet más, mint Orbán velejéig rohadt rendszerének kisöprése ebből az országból. Mint mondta, ennek eszköze a közös ellenzéki lista állítása, közös ellenzéki jelöltekkel, közös ellenzéki miniszterelnök-jelölttel. Az ő személyéről pedig legkésőbb őszig dönteni kell - hangsúlyozta.

Kerecsényi Zoltán, a DK választókerületi elnöke örömét fejezte ki a Fő tér átadásával kapcsolatban. Mint mondta, a fideszes városvezetés pályázott annak idején Európai Uniós forrásokra, melyet az akkori mszp-s kormányzat támogatott. - A Fő tér egy közös siker, bízunk benne, hogy ezzel párhuzamosan az itt élők életkörülményei is javulnak és több munkahely létesül - fogalmazott.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi

Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt

Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.

2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi

Negyven év a harcművészet szolgálatában

2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi

Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket

Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.

2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi

Fókuszban a megelőzés Pápán

A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.