Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2022. Március 06. 11:02, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció:mti

Uniós lélegeztetőgépek érkeztek Ukrajnába magyar segítséggel

Uniós lélegeztetőgépek érkeztek Ukrajnába magyar segítséggel

A katasztrófavédelem kétszáz lélegeztetőgépet juttatott el a háborús helyzetben lévő Ukrajnába az Európai Unió magyarországi készletéből -

közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság kommunikációs szolgálata szombaton az MTI-vel.

A közlemény szerint a katasztrófavédelem központi raktárában tárolt rescEU készletből 200 lélegeztetőgépet, 250 betegmonitort, 25 központi monitort és 100 infúziós pumpát szállítottak Záhonyba, ahol Ukrajna képviselői átvették a 3,7 millió euró összértékű, öt teherautónyi segélyszállítmányt.

A rescEU projektet az Európai Bizottság hívta életre, a kezdeményezés eredményeképpen európai uniós finanszírozásból közös stratégiai mentési célú készlet jött létre. Ukrajna az Európai Unió veszélyhelyzet-kezelési koordinációs központján keresztül kért segítséget, amelyre reagálva az Európai Bizottság európai polgári védelemért és humanitárius segélyműveletekért felelős főigazgatósága kérte a magyarországi rescEU készletben szereplő egészségügyi eszközök mobilizálását - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.

2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld

Március 28-án megnyílik a megújult Citadella

Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket

2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről