Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2025. Szeptember 26. 17:24, péntek | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Unger Tamás: Grőber Attila megszorításokkal akarja a város helyzetét kezelni

Unger Tamás: Grőber Attila megszorításokkal akarja a város helyzetét kezelni

A Fidesz frakció vezetője tartott sajtótájékoztatót a csütörtöki képviselő-testületi ülésen történtek kapcsán.

Az önkormányzati képviselő sajtótájékoztatójára sajnos nem kapott meghívást szerkesztőségünk, így csak a Pápai Médiacentrum tudósítása alapján tudunk beszámolni az ott elhangzottakról.

Unger Tamás elmondta:

- Szerinte a Grőber Attila vezette önkormányzat megszorításokkal kezeli a város helyzetét.

- A megszorítások újabb állomása a 100%-os önkormányzati cégek összevonása, melynek kizárólag pénzügyi okai vannak - véli.

- Szerinte nem sok részlet és konkrétum derült ki az összevonás kapcsán, azt sem tudni, hogy mennyi munkavállalót fog foglalkoztatni az összevont cég és mekkora összeg megtakarításával számolnak?

- Az összevonás nélkül is meg lehetett volna lépni az elhangzott változtatásokat.

- Unger szerint a költségvetés hiányát nem lehet teljes egészében a kormányzati elvonásokra fogni.

A tudósításból nem derült ki, és mivel nem kaptunk meghívást az eseményre, nem volt alkalmunk megkérdezni, hogy a Fidesz frakció szerint milyen okokra vezethető vissza a költségvetés hiánya és ők miként kezelnék ezt a helyzetet.

Fotó: Pápai Médiacentrum

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 13. 13:43, péntek | Helyi

Ezer diák szavalta el a Nemzeti dalt Pápán

2026. Március 13. 07:06, péntek | Helyi

Ujvári Szilvia és Forsthoffer Ágnes személyes kapcsolatáról ír a kormánypárti sajtó

A Mediaworks-höz tartozó Ellenpont cikke szerint Ujvári Szilvia korábban a kertészeti termékekkel foglalkozó Teklandnál dolgozott vezetői pozícióban, amely a Forsthoffer család érdekeltségébe tartozik.

2026. Március 12. 14:12, csütörtök | Helyi

38 kórház bezárását tartalmazza egy korábbi kormány tervezet, melyet a Tisza szerint a választás után újra elővenne a Fidesz

A tervek szerint 38 kórházat bezártak volna, mintegy 14 ezer aktív kórházi ágyat megszüntettek volna, a járóbeteg-szakrendelők számát pedig a jelenlegi 557-ről 221-re csökkentették volna.