Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2022. Szeptember 01. 08:38, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Ukrajnai háború - ORFK: több mint 15 ezren érkeztek Ukrajnából szerdán

Ukrajnai háború - ORFK: több mint 15 ezren érkeztek Ukrajnából szerdán

Az ukrán-magyar határszakaszon 7372-en léptek be szerdán Magyarországra, a román-magyar határszakaszon belépők közül pedig 7975-en nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek.

A beléptetettek közül a rendőrség 269 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, amely 30 napig érvényes. Nekik fel kell keresniük az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tartózkodási helyük szerint illetékes hivatalát a végleges okmányok beszerzéséért.

Vonattal 37-en - köztük 14 gyermek - érkeztek az ukrajnai háború elől menekülve Budapestre - tudatta az ORFK.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság azt közölte a police.hu oldalon, hogy a Készenléti Rendőrséggel segítik az Ukrajnából vonattal érkező menekülteket. A feladatokban támogatást nyújt a Budapesti Polgárőr Szövetség is.

Folyamatosan tartják a kapcsolatot az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság, a Magyar Államvasutak Zrt., a Budapesti Közlekedési Központ, a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság, Budapest Főváros Kormányhivatala, valamint a segélyszervezetek munkatársaival - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld

MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt

Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.

2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó

Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban

2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld

Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok

Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.