Hírek
2026. Január 11. 17:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége
A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.
Ujvári Szilvia felteszi a kérdést: ha Takács Péter megnyerné ezt a körzetet, vajon Vaszarra vagy Pápára költözne? - Ugyan már. Legfeljebb látogatóba jönne. Kampányidőszakban. Ismerjük ezt a forgatókönyvet. Papíron van országgyűlési képviselőnk – a valóságban viszont olyan, mint Columbo felesége: mindenki beszél róla, de senki sem látta - fogalmaz a képviselőjelölt hozzátéve,Pápa, Zirc és Devecser háromszor is nemet mondott a Fideszre, a kormány pedig forráselvonással, hallgatással, cserbenhagyással reagált.
A Tisza jelöltje szerint ennek a térségnek olyan képviseletre van szüksége, aki itt él.
- Aki reggel itt kel fel, itt dolgozik, itt viszi a gyerekét iskolába, és itt áll sorba az orvosnál. Takács Péter már budapesti. Neki Pápa nem küldetés lenne – hanem száműzetés - véli Ujvári Szilvia.
A Tisza politikusa szerint a magyar gazdaság romokban van, ahogy az egészségügy is, mindenhol az uram-bátyám rendszerrel találkozunk, kiskapuk, kivételezések, a mindenkire egyformán vonatkozó szabályok helyett. A teljesítmény helyett a lojalitás a döntő, mindez pedig egy tudatos rendszer következménye.
- Mi nem látogatót keresünk. Nem ejtőernyőst. Nem olyat, aki a választás után eltűnik. Olyan képviselő kell, aki itt él – és itt is marad - zárja bejegyzését Ujvári Szilvia.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi
Prevenciós előadások a pápai kistérségben
Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.
2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi
Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét
Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.
2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi
Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben
A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.
2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi
Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó
A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.

