Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2025. November 28. 20:45, péntek | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Ujvári Szilvia nyerte a Tisza előválasztását térségünkben

Ujvári Szilvia nyerte a Tisza előválasztását térségünkben

Ujvári Szilvia a szavazatok 67,5 százalékát szerezte meg, Holczer Gáborral szemben.

Mint ismerestes, a Tisza Párt jelöltállítása során választókörzetenként három-három jelölt-jelöltet nevezett meg. Az előválasztás első körében a Tisza Szigetek tagjai szavazhattak, két jelöltet továbbjuttatva, majd pedig a második fordulóban már bárki szavazhatott. A két jelölt közül végül Ujvári Szilvia kapta a több voksot, így őt fogja indítani választókerületünkben a Tisza.

Holczer Gábor a közösségi oldalán már reagált is Ujvári Szilviának.

Ujvári Szilvia Farkasgyepűn él, háromgyermekes édesanya és külkereskedelmi vezető. Közgazdász végzettségét a biológiai talajerő-gazdálkodás területén bővítette tovább, munkája ma a klímaadaptáció és a regeneratív mezőgazdaság köré épül.
Szilvia számára a család, a fenntarthatóság és a vidéki közösségek megerősítése nem elvont szavak, hanem mindennapi tapasztalat és személyes felelősség. Hisz abban, hogy a közösség akkor működik jól, ha az embereknek valódi beleszólásuk van a saját életük alakulásába. Ezért támogatja a rendszerváltást: hogy a hatalom újra szolgáljon, a települések visszakapják a döntéseik jogát, és a félelem helyét a biztonság és az együttműködés vegye át.
Szilvia nem politikusnak készült, azokért szeretne dolgozni, akikkel együtt él. Ismeri a térség gondjait, és tudja, milyen sokat számít, ha valaki valóban meghallgatja az embereket. Legfontosabb céljai között szerepel a helyi munkahelyek erősítése, az önkormányzatok önállóságának visszaadása, valamint az oktatás és az egészségügy emberközelivé tétele, hogy a vidék újra megtartó, élhető és fejlődő legyen
- írja bemutatkozásában a Tisza Párt jelöltje.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi

Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt

Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.

2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi

Negyven év a harcművészet szolgálatában

2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi

Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket

Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.

2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi

Fókuszban a megelőzés Pápán

A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.