Hírek
2019. Január 03. 05:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Újszülöttet tettek egy babamentő inkubátorba újév napján Budapesten
Újszülöttet tettek a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet Madarász utcai babamentő inkubátorába január elsején - közölte az intézet főigazgató főorvosa szerdán az MTI-vel.
Nagy Anikó közleménye szerint az egészséges kislányt kedden 6 óra 30 perckor helyezték el az inkubátorban. A kórház dolgozói azonnal észlelték ezt és a gyermeket az intenzív osztályra vitték, ahol ellátták és megfigyelés alatt tartják.
A 3200 gramm súllyal, 49 centiméterrel született érett újszülött egészséges, jól érzi magát, az intézmény dolgozóitól a Hajnal Szilvia nevet kapta.
A kórház a jogszabályok szerint értesítette az érintett gyámhatóságot - közölte Nagy Anikó.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 09:16, csütörtök | Belföld
A Medián szerint a fiatalok elsöprő többsége szavazna a Tiszára a Fidesszel szemben
A 40 évesnél fiatalabb választók körében a Tisza Párt 57 százalékon, míg a Fidesz 14 százalékon áll, derült ki a Medián reprezentatív felméréséből, amit a Momentum megbízásából készítettek, írja a Hvg.hu.
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.

