Hírek
2015. Szeptember 22. 06:59, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Újabb megyékben épülhet határzár
A kormány ideiglenes biztonsági határzár létesítésének megépítését rendelte el a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet kihirdetésével érintett megyéknek Magyarország schengeni határával azonos külső határán.
A Magyar Közlöny hétfői számában megjelent, a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet kezelése érdekében szükséges további intézkedésekről szóló kormányrendelet szerint az intézkedés célja a zöldhatár átjárhatóságának megszüntetése.
Az intézkedés végrehajtásáért a belügyminiszter és a honvédelmi miniszter felel.
A nemzetgazdasági miniszter feladata, hogy gondoskodjon a szükséges fedezet biztosításáról.
A belügyminiszternek és a honvédelmi miniszternek gondoskodnia kell arról, hogy együttműködési megállapodás jöjjön létre a Magyar Honvédségnek
a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal feladataiban való közreműködéséről.
A rendelet értelmében a honvédelmi miniszternek részt kell vennie a határőrizeti célú ideiglenes biztonsági határzár létesítésének katonai szakértelmet és speciális eszközöket igénylő kivitelezői feladataiban. Továbbá le kell folytatnia az ehhez szükséges, valamint a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet fennállásakor a menekültügyi és idegenrendészeti feladatok ellátásával összefüggő, kifejezetten katonai, rendvédelmi, rendészeti célokra szánt árucikkek beszerzésére, illetőleg szolgáltatások megrendelésére vonatkozó beszerzéseket.
Tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet hat megyére hirdetett ki a kormány: kedden Bács-Kiskunra, Csongrádra, majd pénteken Baranya, Somogy, Zala és Vas megye területére. Vas megyének nincs külső schengeni határa, mert Szlovénia is tagja a közös uniós határőrizeti rendszernek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 09:16, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint a Tisza, Brüsszel és Kijev titkos paktumot kötött Münchenben
2026. Február 22. 09:10, vasárnap | Belföld
Nem létező számok alapján hirdetett győzelmet Orbán Viktor
Vitát váltott ki az ajánlásgyűjtésről szóló kormánypárti kommunikáció a hétvégén, miután Orbán Viktor Facebook-oldalán egy olyan videó jelent meg, amely szerint „fölényes fideszes győzelem” született az aláírásgyűjtésben.
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

