Hírek
2026. Január 06. 10:53, kedd |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Új szakmai és operatív vezető a PELC-nél
A Pápai Egyesített Labdarúgó Club kiemelt körzetközpont szakmai vezetői feladatait Radó Tamás, míg az operatív vezetői teendőket Horváth Tamás veszi át.
Tóth Péter elnök és Felber Zoltán ügyvezető, valamint a két új vezető sajtótájékoztatón számoltak be a személyi változásokról és az új vezetők terveiről. Tóth Péter elmondta, hogy a korábbi körzetközpont-vezető, Nagy Mihály 2026 nyaráig, nyugdíjba vonulásáig tanácsadóként segíti az egyesület munkáját. - A mostani változás egy hosszabb folyamat része, már a tavalyi évben elkezdődött a klub megújítása. 2025-ben új elnökség került az egyesület élére, ennek része volt az elnökváltás és az ügyvezető személyének megváltozása is. Ezek elsősorban az irányítást érintették, most viszont elérkeztünk oda, hogy a szakmai munka is megújulhat. Mindenféleképpen a PELC-hez kötődő, az egyesület családjához lojális, fiatal, ambiciózus és pontos elképzelésekkel rendelkező edzőket szerettünk volna ezekbe a szerepkörökbe. Úgy gondoljuk, hogy Radó Tamás és Horváth Tamás maximálisan alkalmas erre a feladatra - hangsúlyozta Tóth Péter.
Radó Tamás a célok ismertetésekor hangsúlyozta, a bázist és az alapokat teljes mértékben szeretnék kiszélesíteni, a körzet óvodáiban és iskoláiban a lehető legtöbb gyermeket szeretnék bevonni az egyesület életébe. - Olyan légkört szeretnénk teremteni, ahol a legkisebbektől a legnagyobbakig mindenkinek szenvedélye a futball, és ahol gyerekek, szülők és edzők egyaránt büszkék arra, hogy a PELC-hez tartoznak.Ha valaki a sport szeretetéért futballozik, akkor ehhez biztosítjuk a lehetőségeket, ha pedig valaki magasabb szinten szeretne versenyezni, akkor minden feltételt meg kell adnunk ahhoz, hogy kibontakoztathassa a tehetségét - emelte ki az új szakmai vezető hozzátéve, mindehhez számít kollégái napi szintű segítségére, támogatására, s egyúttal megköszönte az egyesület belé vetett bizalmát.
Horváth Tamás szerint egy olyan egyesületet kell felépíteni, ahol minden gyermek, minden szülő és minden edző fontosnak érzi magát. - Egy pozitív, családias légkör kialakítása a célunk, ahol mindenki fejlődhet, és hosszú távon stabil alapokra helyezhetjük a klub működését - fogalmazott a frissen kinevezett operatív vezető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 12:56, kedd | Helyi
Durva rolleres balesetet rögzítettek megyénkben - Videó
Egy váratlan közlekedési helyzet pillanatok alatt balesethez vezethet, ezért a rollerezőknek is kiemelten fontos a körültekintő, a körülményekhez igazodó közlekedés - figyelmeztet a Veszprém vármegyei rendőrség.
2026. Augusztus 03. 17:17, hétfő | Helyi
Hőség, energiaválság - Újabb intézkedéseket vezetett be az önkormányzat Pápán
A tartós kánikula és az országos harmadfokú hőségriasztás miatt újabb intézkedéseket vezetett be Pápa Város Önkormányzata és a Pápai Városüzemeltetési és Közszolgáltató Nonprofit Kft.
2026. Augusztus 03. 14:14, hétfő | Helyi
Nagy területen ég az aljnövényzet Külsővatnál
Nagy területet érint a tűz, amely egy romos épületre és szalmabálákra is áterjedt.
2026. Augusztus 03. 10:57, hétfő | Helyi
Országos vízipisztoly-csata és rekordkísérlethez csatlakozik a Pápai Várkertfürdő
Országos rekordkísérlet részese lehet a Pápai Várkertfürdő augusztus 8-án, szombaton.

