Hírek
2021. Augusztus 03. 11:54, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Új mentőautót kapott a Pápai Mentőállomás
Folyamatosak az új mentőgépkocsi beszerzések az országban, 2010 óta a felére csökkent a mentőautók átlagéletkora.
Major Roland, a Pápai Mentőállomás vezetője köszöntötte az ünnepélyes átadó meghívott vendégeit. Mint mondta, a mögöttünk hagyott időszakban rengeteg segítséget kaptak a pápai lakosságtól és cégektől, akiknek köszönettel tartoznak.
Dr. Kovács Zoltán országgyűlési képviselő üdvözölte a Pápai Mentőállomás gépkocsiparkjának a fejlesztését. Mint mondta, 2010 óta több mint 800 új autó állt be a mentőszolgálat rendszerébe, felére csökkentve azok átlagéletkorát és több mint 100 mentőállomás újult meg az elmúlt bő 10 évben. A képviselő hozzátette, ezeknek a beszerzéseknek és fejlesztéseknek köszönhetően biztonságosabban és gyorsabban juthatnak ellátáshoz a pápai és Pápa környéki lakosok is.
Dr. Vörös Péter, az Országos Mentőszolgálat regionális igazgatója elmondta, a Volkswagen típusú gépkocsi a legmodernebb technikával van felszerelve, az alapvető baleseti ellátásra és betegségek kezelésére fog szolgálni, személyzetét egy fő gépkocsivezető és egy fő mentőápoló alkotja. A regionális vezető hozzátette, a pápai mentőállomáson szolgálatot teljesítő bajtársak egy igazi közösséget alkotnak, nincs olyan feladat, amit ne teljesítenének, ezt a pandémia idején végrehajtott feladatellátásuk is bizonyította.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi
Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége
A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.
2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi
A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán
Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.
2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi
Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak
Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.
2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi
Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte
A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.

