Hírek
2017. Június 30. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti - fotó: hirado.hu
Új helyszínekről irányíthatják az európai terrorcselekményeket
Horváth József biztonságpolitikai szakértő szerint Moszul elvesztésével az Iszlám Állam vezetői új helyszíneket keresnek, ahonnan a jövőben is irányítani tudják a terrortámadásokat.
A szakértő az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában azt mondta, emblematikus helyszíneket vesztett el az Iszlám Állam Irakban, de a vezetők a Távol-Keleten, vagy akár Afrikában is keresni fogják az "illegalitás helyszíneit", ahonnan irányíthatnak a jövőben.
A sejtek nem most indulnak el Európába, ők már itt vannak - tette hozzá.
A sikeres európai rajtaütésekkel kapcsolatban azt mondta, azért is kerülnek ezek most nyilvánosságra, mert a nyugati politikusok szeretnének megnyugtató híreket is közölte, a több országban összehangolt rajtaütés pedig a nemzetközi együttműködés sikeres példája.
Arra a kérdésre, hogy az Iszlám Állam vezetője, Abu Bakr al-Bagdadi halott-e, azt válaszolta: hitelt érdemlőek az orosz titkosszolgálatok információi, nagyobb esélye van annak, hogy a vezető már nem él.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház
Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.
2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld
Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal
Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.
2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: a reaktortértől tíz méterre okozott károkat az ukrán dróncsapás a zaporizzsjai atomerőműben
A reaktortértől tíz méterre lévő gépház homlokzatában keletkeztek károk a zaporizzsjai atomerőmű hatodik blokkjának északi oldalára szombaton mért ukrán dróncsapás következtében
2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld
Román elnök: bizonyíthatóan orosz gyártmányú volt a Galacon becsapódott drón
A szakértői vizsgálat egyértelmű következtetése, hogy orosz gyártmányú drón csapódott be péntek hajnalban a kelet-romániai Galacon egy panelházba - jelentette be vasárnap a román államfő.

