Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2025. Június 25. 11:14, szerda | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Új háziorvos Pápán

Új háziorvos Pápán

Júliustól helyettesítéssel látja el az I. körzetet dr. Varga-Potyó Katalin Borbála, akinek a praxisjog megszerzését támogatta a pápai képviselő-testület.

Amennyiben az Országos Kórházi Főigazgatóság is megadja a praxisengedélyt, úgy betöltötté válik az I-es számú háziorvosi körzet Pápán.

Dr. Varga-Potyó Katalin Borbála 2013-ban szerezte meg az általános orvosi diplomáját Marosvásárhelyen, majd ezt követően 10 éven át a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórházban dolgozott sürgősségi és tűdőgyógyászati osztályokon. 2019-ben szerzett pulmonológiai szakvizsgát, majd a győri kórház tüdőgondozójában is dolgozott. 2025. június 8-ig a Farkasgyepűi Tüdőgyógyintézet tüdőgyógyász szakorvosa volt. A háziorvostan szakképesítés megszerzéséhez tanulmányait megkezdte, a Magyar Orvosi Kamara tagja, az Egészségügyi Nyilvántartási és Képzési Központ működési nyilvántartásában szerepel.

Háziorvostan szakorvosi szakképesítés nélkül is elláthat területi ellátási kötelezettséggel háziorvosi feladatokat - a háziorvostan szakorvosi szakképesítés megszerzéséig, de legfeljebb a háziorvosi tevékenység megkezdésétől számított 5 évig - az a szakorvos is, aki tüdőgyógyászat szakképesítéssel rendelkezik.

Tekintettel arra, hogy Dr. Varga-Potyó Katalin Borbála egészségügyi szolgálati jogviszony keretében látja el a feladatát, a praxisjog iránti kérelméhez a Képviselő-testület jóváhagyása szükséges, amelyet a megadott.

Fotó: Pápai Médiacentrum

Címkék: háziorvos

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi

Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt

Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.

2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi

Negyven év a harcművészet szolgálatában

2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi

Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket

Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.

2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi

Fókuszban a megelőzés Pápán

A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.