Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2016. Február 26. 07:20, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Tűz volt a győri kórházban

Tűz volt a győri kórházban

Egy beteg égési sérülést szenvedett, három ápolót pedig füstmérgezés gyanújával vizsgálnak a győri kórházban, ahol kisebb tűz ütött ki péntekre virradó éjjel - közölte honlapján a katasztrófavédelem.

A tájékoztatás szerint a lángokat percek alatt megfékező tűzoltók kiérkezésének idejére a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház dolgozói már kiürítették az érintett szintet, ahonnan összesen tizenhét embert menekítettek ki.

A Kisalföld információi szerint a pszichiátrián keletkezett a tűz, ezt dr. Tamás László János főigazgató meg is erősítette számunkra. Mint elmondta, a vizsgálatok jelen állása szerint egy kezelt beteg okozta a tüzet, amikor felgyújtotta az ágyát. Csütörtökön este került be az osztályra, dühöngő állapotban. A kezelését elkezdték egy egyágyas kórteremben, a többit pedig már tudjuk.

A szomszédos szobában kezelt másik három beteget - füstmérgezés gyanújával - néhány órára a sürgősségi osztálya vitték le. A tüzet a nővérek, illetve az ügyeletes orvos vette észre, ők mentették kik a pácienseket is. Az ágyát felgyújtó beteg súlyosan sérült, teste (leginkább a lábai) égtek meg. Az égésplasztikai osztályon kezelik.

A pszichiátria csak néhány hete költözött át a Zrínyi utcából a központi, Vasvári Pál úti szárnyba.

Fotó: kisalfold.hu

Címkék: kórház, tűz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg

2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország

A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.