Hírek
2011. Július 19. 07:13, kedd |
Külföld
Forrás: OrientPress
Tüntetnek az athéni taxisok

Több száz felháborodott taxisofőr zárta el autójával az athéni repülőteret és a pireuszi kikötőt hétfő reggel, tiltakozásul az ellen, hogy a kormány feloldja a taxisengedélyek számának korlátozását.
Több ezer nyaralónak gyalog kellett a kompkikötőig vonszolnia poggyászát a hőségben, a repülőtérre pedig a helyiérdekű vasúttal tudtak csak eljutni.
Több száz felháborodott taxisofőr zárta el autójával az athéni repülőteret és a pireuszi kikötőt hétfő reggel, tiltakozásul az ellen, hogy a kormány feloldja a taxisengedélyek számának korlátozását - adta hírül a köztévé.
'Nem most kellene ilyesmit csinálni' - bírálta a sztrájkolókat Pavlosz Gerulanosz görög kultuszminiszter. Ezekben a görög gazdaság számára vészterhes időkben ez a tiltakozás a legrosszabb, ami a görög turizmussal történhet - mondta Gerulanosz.
A taxitulajdonosok hétfő reggel 48 órás sztrájkba kezdtek foglalkozásuk 'megnyitása' ellen. Eddig Athénban körülbelül 14 ezer taxis kaphatott engedélyt, egész Görögországra nézve 30 ezer volt a limit. Nemrég egy taxisengedély 150 ezer euróba került.
Az Európai Unió által követelt jogszabály-módosítás értelmében bárki, aki foglalkozásszerűen vezethet, taxiba ülhet egy körülbelül 3.000 eurós engedély kiváltása után. A taxitulajdonosok attól félnek, hogy ezzel a rendelkezéssel bevételeik jócskán megcsappanhatnak, és drágán kiváltott engedélyük is értékét veszti. Görögországban egyébként a taxikat egyéni vállalkozók üzemeltetik, taxiscégek nincsenek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 10. 08:07, hétfő | Külföld
Nem erősítette meg és nem is cáfolta a Kreml az orosz-amerikai elnöki telefonbeszélgetésről szóló bejelentést
Nem erősítette meg és nem is cáfolta a Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök közötti telefonbeszélgetésről szóló bejelentést vasárnap újságíróknak nyilatkozva Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő.
2025. Február 08. 06:00, szombat | Külföld
Ismét bojkottot hirdettek a magas árakat alkalmazó boltok ellen a Nyugat-Balkánon
A nyugat-balkáni országokban ismét bojkottot hirdettek a magas árakat alkalmazó boltok ellen pénteken, miután az egy héttel ezelőtti akció a szervezők szerint a legtöbb helyen sikerrel járt.
2025. Február 08. 05:00, szombat | Külföld
A német járműipar aggódik versenyképessége miatt
A német járműipari vállalatok üzleti hangulatát jelző mutató jelentősen csökkent januárban a müncheni ifo gazdaságkutató intézet felmérésének eredményei szerint.
2025. Február 08. 05:00, szombat | Külföld
Árstop lépett életbe hetven árucikkre Horvátországban
Horvátországban pénteken életbe lépett a kormány rendkívüli árintézkedésről szóló rendelete, amely hetven árucikkre határoz meg árstopot, valamint a szabálytalanul eljáró boltokat is súlyosabban bünteti.