Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2022. Március 03. 09:11, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Továbbra is sok a szabadtéri tűzeset megyénkben

Továbbra is sok a szabadtéri tűzeset megyénkben

Tegnap Hajmáskéren, ma Ősi közelében volt nádastűz. Egyre több a szabadtéri tűzeset, ügyeljen a tűzvédelmi szabályok betartására!

Az utóbbi hetekben szinte minden nap leég egy része a füves, nádas területeknek a megyében. A szabad területen történő tűzgyújtás veszélyes, egy óvatlan pillanatban akár több hektáros területen is pusztíthatnak a lángok.

A szabadtéri tüzek megelőzésére a katasztrófavédelem még nagyobb figyelmet fordít a tavaszi hónapokban, hiszen a kerti munkák kezdetekor és egyéb, szabadtéri, szabadidős tevékenységek során is fontos hangsúlyozni a körültekintő magatartást.

Az elmúlt napokban is kiterjedt nádastüzeknél avatkoztak be a tűzoltók. A pétfürdői és a balatonfűzfői hivatásos tűzoltók vonultak a hajmáskéri Rákóczi utca mögötti mezőre, ahol mintegy másfél hektáron égett a száraz fű. Az egységek egy vízsugárral és kéziszerszámokkal avatkoztak be a domborzati viszonyok miatt nehezen járható területen és mintegy másfél óra alatt eloltották a lángokat.

Csaknem húsz hektáron égett le nádas-bokros terület Pétfürdő és Várpalota között ma, a déli órákban, a tavak közelében. A lángokat a pétfürdői, a veszprémi és a balatonfűzfői hivatásos tűzoltók, valamint a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat oltotta több oldalról vízsugárral, motoros háti permetezővel, puttonyfecskendőkkel és kéziszerszámokkal. Az oltást nehezítette az erős szél, illetve az egységek egyes mocsaras részeket nem tudtak megközelíteni. A tűz lakóingatlanokat nem veszélyeztetett, személyi sérülés nem történt. - írja a Katasztrófavédelem.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi

Közösségi tojásfa díszítés Pápán

Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.

2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi

Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi

Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.

2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi

Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki

A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.

2026. Április 02. 09:32, csütörtök | Helyi

Pápa is csatlakozik a Nem Oké kampányhoz – közösen lépnek fel az iskolai bántalmazás ellen

Fontos kezdeményezéshez csatlakozik Pápa: a város részt vesz a „Nem Oké” elnevezésű országos kampánysorozatban, amelynek célja az iskolai bántalmazás, vagyis a bullying visszaszorítása és megelőzése.