Hírek
2020. Szeptember 12. 06:59, szombat |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápa-ma.hu
Tovább nőtt a karanténok és az aktív esetek száma Pápán
A szeptember 11-én, ma kora délután kapott adatok szerint tovább emelkedett a koronavírussal valamilyen formában érintettek száma.
Dr. Áldozó Tamás polgármester a Pápa-ma.hu-nak elmondta, az elmúlt 24 órában 3 esetben szüntetett meg a hatóság járványügyi megfigyelést, 7 pápai esetében viszont megfigyelést rendelt el - közülük 3-an külföldről érkeztek -, így a csütörtöki 53-ról 57-re nőtt a járványügyi megfigyelés miatt karanténban lévők száma.
Elkülönítést elrendelő határozatokat is adott ki a hatóság 2 személy esetében, ugyanakkor 1 járványügyi elkülönítést feloldottak. Csütörtökről péntekre 1 személyt zárlat alá helyeztek pozitív koronavírus teszt miatt, így 29-re változott a fertőzöttek száma. Eszerint az összes karanténban lévő pápai száma pénteken 103.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 15:00, szombat | Helyi
Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. Február 21. 11:54, szombat | Helyi
A Tisza és a Fidesz is összegyűjtötte az induláshoz szükséges ajánlásokat
A Tisza Párt elnöke szerint rendszerváltó hangulat fogadta az aktivistáikat, mindenhol tömegek álltak sorba, hogy aláírhassák az íveket. Orbán Viktor azt írta: "Nagyok vagyunk, erősek vagyunk és győzni fogunk!"
2026. Február 20. 19:19, péntek | Helyi
Gulyás Gergely Pápán: megkezdődött a kampány, komoly tétje van a választásnak
2026. Február 20. 12:00, péntek | Helyi
EM államtitkár: az olcsó orosz energiaforrások kora véget ért a háborúval
Az Európa számára elérhető, olcsó orosz energiaforrások korának véget vetett az orosz-ukrán konfliktus - mondta Gondola Csaba, az Energiaügyi Minisztérium (EM) körforgásos gazdaságért és klímapolitikáért felelős államtitkára.

