Hírek
2018. Június 04. 07:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Töreki Milán: A mai nap az emlékezésé
Ma van a Trianoni békediktátum évfordulója, melynek kapcsán a Jobbik volt képviselőjelöltje a következő közleményt juttatta el hírportálunknak:
"Nehéz megszólalni minden év június 4. közeledtével. Nehéz, hiszen a Fidesz - kormány kvázi ünnepnapként tekint erre a napra, mely azonban semmiképp nem ünnepnap, hanem gyásznap. Az év 364 napján lehet ünnepelni megmaradásunkat, ám ez a nap az emlékezésé kell legyen történelmünk egyik legnagyobb tragédiájára. Ezért javasolta annak idején a Jobbik a Trianon-emléknapot, amit a kormány dalolós, táncolgatós Nemzeti Összetartozás Napjára változtatott 2010 után.
Számunkra nem pártpolitikai kérdés az elszakadt nemzettestvéreink képviselete, hiszen mi nem potenciális szavazót látunk bennük, hanem olyan magyar embereket, akik rajtuk kívülálló politikai okok miatt szenvedték meg a XX. század borzalmait, és akik alsóbbrendű állampolgárokká váltak
egykori szülőhazájukban.
Nehéz megszólalni ezen a gyásznapon, hiszen minden évben szembe kell néznünk azzal, hogy Országunk 2/3-át és több mint hárommillió magyart csatoltak el idegen, ellenséges érzületű, a külhoni magyar közösségeket a mai napig asszimilálni vagy elüldözni akaró államokhoz.
Nemzetárulásnak tartjuk azt, hogy bár Orbán Viktor 2005-ben szimbolikus helyen, Tusványoson megígérte, hogy székely autonómia nélkül nem elképzelhető Románia uniós csatlakozása, a Fidesz 2007-ben mégis feltételek nélkül megszavazta azt. Most a kormány által előszeretettel kommunikált szerb-magyar történelmi megbékélés közepette újból feladni készül a délvidéki magyarság alapvető érdekét, az autonómiát. A Jobbik szerint történelmi bűn volna Szerbiát feltételek nélkül beengedni az Európai Unióba.
Idén a pápai Jobbik alapszervezete és ifjúsági tagozata közös túra keretében ellátogatott a Ság
hegyre, amely keleti peremén található a Trianoni kereszt, melyet 1933-ban Kemenesalja népe
állított a hazánkat megcsonkító békediktátum elleni tiltakozásul. Ez az ország legnagyobb ilyen jellegű emlékműve."
Töreki Milán, a Jobbik Ifjúsági Tagozat Veszprém megyei elnöke
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 12:56, kedd | Helyi
Durva rolleres balesetet rögzítettek megyénkben - Videó
Egy váratlan közlekedési helyzet pillanatok alatt balesethez vezethet, ezért a rollerezőknek is kiemelten fontos a körültekintő, a körülményekhez igazodó közlekedés - figyelmeztet a Veszprém vármegyei rendőrség.
2026. Augusztus 03. 17:17, hétfő | Helyi
Hőség, energiaválság - Újabb intézkedéseket vezetett be az önkormányzat Pápán
A tartós kánikula és az országos harmadfokú hőségriasztás miatt újabb intézkedéseket vezetett be Pápa Város Önkormányzata és a Pápai Városüzemeltetési és Közszolgáltató Nonprofit Kft.
2026. Augusztus 03. 14:14, hétfő | Helyi
Nagy területen ég az aljnövényzet Külsővatnál
Nagy területet érint a tűz, amely egy romos épületre és szalmabálákra is áterjedt.
2026. Augusztus 03. 10:57, hétfő | Helyi
Országos vízipisztoly-csata és rekordkísérlethez csatlakozik a Pápai Várkertfürdő
Országos rekordkísérlet részese lehet a Pápai Várkertfürdő augusztus 8-án, szombaton.

