Hírek
2011. Október 20. 07:13, csütörtök |
Külföld
Forrás: HírTV
Tömeges felmondással fenyegetőznek
Tömeges felmondással fenyegetőznek a szlovák orvosok, ha nem kapnak jelentős béremelést. Országszerte 2400-an jelezték, hogy külföldre mennek dolgozni, ha december elsejéig nem érnek el megállapodást a kormánnyal.
A pozsonyi egyetemi kórház 1400 orvosából 540-en helyezték letétbe felmondásukat. Azzal fenyegetőznek, ha december elsejéig nem kapnak béremelést és nem javulnak munkakörülmények, külföldön folytatják a munkát.
- Kiszámíthatatlan lesz a helyzet, ha nem lesz elég orvos. De megértem őket, mert ez kemény munka - mondta egy ápoló.
Az orvosok az egészségügyi reform leállítását is követelik. Ennek keretében a kórházakat részvénytársasággá alakítják. A szakszervezetek attól tartanak, a jobbközép kormány széthullása miatt senki nem felügyeli majd a folyamatot, és ennek a betegek látják majd kárát.
- A jelenlegi politikai helyzet egy újabb ok arra, hogy leállítsák az átalakítást. Mivel a kormány elveszítette a bizalmat, nincs garancia a reformok kimenetelére - mondta az orvosok szakszervezetének vezetője, Marian Kollar.
Az egészségügyi minisztérium szerint a szakszervezeteknek tárgyalniuk kellene ahelyett, hogy a betegekkel zsarolnak, a reform leállítását pedig a parlament döntéséhez kötik.
- A kórházakról szóló törvényt a kormány és a parlament hozta meg, így kizárólag ők változtathatnak rajta, vagy vonhatják vissza - mondta az egészségügyi tárca szóvivője.
Tavaly 3500 csehországi orvos is letétbe helyezte felmondását. A prágai kormány végül megegyezett a szakszervezetekkel, az orvosok bére első körben negyedével emelkedett, három év alatt pedig az ígéretek szerint megduplázódik. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
2026. Január 10. 09:08, szombat | Külföld
Vitalij Klicsko felszólította a kijevieket, hogy aki tudja, hagyja el a fővárost
2026. Január 10. 09:03, szombat | Külföld
Az ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország Oresnyik rakétát vetett be
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország pénteken Oresnyik típusú rakétát vetett be, és közölte, hogy egy orosz drón megrongálta Katar nagykövetségének épületét Kijevben.
2026. Január 08. 07:36, csütörtök | Külföld
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből, köztük az ENSZ legtöbb szakosított szervezetéből, bizottságából, testületéből. Erről Donald Trump amerikai elnök írt alá rendeletet szerdán.

