Hírek
2020. Július 12. 18:13, vasárnap |
Belföld
Forrás: Infopapa.hu, Index.hu
Tömegbaleset történt egy kerékpárversenyen megyénkben
A balesethez kilenc földi egységet és két mentőhelikoptert is riasztottak. A mentők összesen 19 sérültet láttak el könnyebb és súlyosabb sérülésekkel, utána kórházba szállították őket.
A beszámoló szerint a baleset 70 km/órás sebességnél történt, az erdő úgy nézett ki utána, mint egy "horrorfilmben". A poszt alatti kommentek szerint ennél nagyobb sebességgel is haladhattak a versenyzők, amikor a baleset történt - írja az Index.hu.
Prohászka Attila, a verseny főszervezője elmondta, a versenyen amatőr és igazolt kerékpárosok is részt vettek, a 300 versenyzőnek 16 kategóriában 4 futamot indítottak. A résztvevőkkel a rajt előtt szóban és e-mailben is közölték, hogy a pálya Tótvázsony és Balatonszőlős közötti szakaszán 4 kilométer hosszan egy 8 százalékos lejtő vár rájuk. A baleset az utolsó futamban történt, amelyben 140-en indultak, felnőtt nők és férfiak, amatőr és igazolt versenyzők.
A főszervező elmondta azt is, hogy nem tudják, mi okozhatta a balesetet, többféle ok is felmerült, volt, aki durranást hallott, ami defektet jelez, de az is elképzelhető, hogy valaki a padkára hajtott és elesett. Ilyenkor a többiek nem tudnak megállni, hiszen ezen a szakaszon 70-80 kilométeres sebességgel száguldanak a versenyzők. Körülbelül ötvenen estek el, szerencsére a többségük horzsolásokkal megúszta, de az úttest horrorisztikus látványt nyújtott, vér és törött biciklik mindenfelé.
Prohászka Attila hangsúlyozta, hogy a szervezők gondoskodtak a verseny biztonságáról, az utat megtisztították, rendőri felvezetést is biztosítottak, illetve egy magán mentőautó kísérte a versenyzőket, amely azonnal megkezdte a sérültek ellátását.
– A koronavírus-járvány után ez volt az első versenyünk főúton. Én harminckét éve szervezek kerékpárversenyeket, de ilyen súlyos balesetet még nem láttam – tette hozzá Prohászka Attila a Veol.hu-nak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

