Hírek
2023. December 27. 18:08, szerda |
PR
Forrás: (x)
Töltési szokások és egyéb tippek – így növelheted telefonod akkumulátorának élettartamát!
Okostelefon kiválasztásakor az egyik legfontosabb szempont az akkumulátor kapacitása és üzemideje.
Bár a készülék korának előrehaladtával a teljesítmény elkerülhetetlenül csökken, ez még nem jelenti azt, hogy egy kis figyelmességgel ne tudnánk optimalizálni és maximalizálni az aksi élettartamát.
Ha kíváncsi vagy, milyen praktikumokkal járulhatsz hozzá a mobilod hosszan tartó, gördülékeny működéséhez, íme néhány extra tipp a témában!
Teljes kapacitás elérése helyett rövidebb, de rendszeres ciklusokban töltsd a telefonodat!
A mobilok akkumulátorának működésével kapcsolatban sok tévhittel találkozhatunk. Ezek közül az egyik leggyakoribb úgy szól, hogy időnként érdemes őket teljesen lemeríteni, majd azt követően egy napig tölteni. Tény, hogy ez a technika sok évvel ezelőtt még érvényes volt, de a lítium-ionos akkuval rendelkező készülékek megjelenése teljes mértékben felülírta a szabályt.
Napjainkban a legjobb, amit tehetsz, hogy valamivel a 100%-os töltöttségi szint elérése előtt a telefont lecsatlakoztatod a töltőről. Emellett sokat segít, ha alacsony százalékon – körülbelül 20-30% alatt – sem használod túl sokáig az eszközt, mert ez ugyancsak tovább ronthatja az akkumulátor hosszú távú működésének esélyeit.
A lényeg tehát, hogy a kisebb, de rendszeres töltési ciklusokkal sokkal jobbat teszel, mintha naphosszat töltőn hagynád a telefont. Szerencsére a modernebb készülékek már rendelkeznek beépített védelmi funkciókkal, amiknek segítségével önmaguktól is képesek letiltani vagy lelassítani a töltést, amikor elérnék a teljes kapacitást.
Töltés közben kerüld az aktív telefonhasználatot!
Keveset lehet róla hallani, de az akku élettartamára nagy hatást gyakorol, ha a töltés során állandóan nyomkodjuk vagy nagy kapacitást igénybe vevő tevékenységekkel terheljük – például játszunk vagy videókat nézünk. Ezért amikor a készüléket töltőre teszed, jobb, ha el is felejted, hogy nálad van, sőt, azzal jársz a legjobban, ha ki is kapcsolod, ezzel elkerülve az aksi felforrósodását, valamint az extra feszültségterhelést.
Bár tudjuk, hogy a telefon kikapcsolása napjainkban nem túl életszerű tanács, ezért ha jobban tetszik, akkor fontolóra veheted a repülő üzemmód alkalmazását is. Ezzel a megoldással üresjáratban tudod hagyni a készüléket, de szükség esetén mégis csak egy gombnyomásodba kerül a rendszer üzemkészre váltása.
Kerüld el a készülék túlmelegedésével járó helyzeteket!
A fent említett faktorokon túl a hőmérséklet is kulcsfontosságú tényező az aksi hosszú élettartamának fenntartása szempontjából. A magas feszültséghez hasonlóan a magas hőmérséklet is annyira leterheli az akkumulátort, hogy azonnal veszíteni kezd a kapacitásából. Tehát kerüld azokat a helyzeteket, amelyek a készülék túlmelegedését okozhatják – a párna alatti, éjszakai telefontöltéstől kezdve a tűző napon felejtett autós töltésig.
Ebből a szempontból a gyorstöltési technológiák is vitathatóak, azonban ha figyelsz rá, hogy ilyen esetben csak rövidebb ideig legyen töltőn a készülék, komolyabb túlmelegedési problémákkal nem kell számolnod.
További tippek az aksi élettartamának növeléséhez
Ha figyelsz a töltési ciklusra és a készülék hőmérsékletére, már jó úton vagy afelé, hogy a telefonod akkumulátorát hosszú távon is minél optimálisabb állapotban tudd tartani. Ezen felül az alábbiak is sokat segíthetnek:
● Rendszeresen frissítsd az operációs rendszert: a gyártók mindig igyekeznek új módszerekkel segíteni a telefonok energiagazdálkodását.
● Gyakran használd az energiatakarékos üzemmódot: ez a funkció korlátozza bizonyos tevékenységek és vizuális effektek használatát, ezzel optimalizálva az akku működését. (Egyes készülékek 20%-os töltöttség alatt automatikusan energiatakarékos üzemmódra váltanak.)
● Optimalizáld a képernyő fényerejét és csökkentsd a push értesítések (beérkező emailek, játékfrissítések stb.) számát: ezek mind nagy hatással vannak az akkumulátor kapacitására, így finomhangolásuk hosszú távon sokat nyomhat a latba.
Ha már semmi nem segít, irány a szerviz!
Egy szó mint száz, akármennyire figyelünk a töltési szokásainkra, egy 4-5 (vagy annál több) éves telefon esetén bármikor eljöhet az a pont, amikor már semmi nem segít. Ha viszont bármilyen megfontolásból még akkor sem szeretnénk új készüléket venni, érdemes a szerviz felé venni az irányt és aksit cserélni.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 13. 09:17, szerda | PR
K&H: vajon a pénzüknél maradnak a fiatalok?
Saját fizetésük alakulását tekintve a dolgozó fiatalok többsége, 75 százaléka fizetésemelésre számít.
2024. November 08. 11:41, péntek | PR
Tippek az otthoni iroda hangulatos kialakításához
Az otthoni iroda kialakítása többé már nem luxus, hanem egyre inkább szükségszerűség.
2024. November 04. 14:07, hétfő | PR
K&H: indul a „pénztanárok” versenye
a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok
2024. Október 31. 11:11, csütörtök | PR
Értékálló szakmák – vidéken is biztos megélhetés vár hasznos kétkezi munkával!
A vidéki Magyarországon az utóbbi években újra jelentősen megnövekedett a szakképzett munkaerő és kétkezi, fizikai munkások iránti igény – ez a tendencia pedig várhatóan jó darabig még folytatódni is fog.