Hírek
2019. Február 21. 11:18, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Többfelé is javult a levegőminőség
Több településen javult a levegő minősége, de egy helyen továbbra is veszélyes, kettőn pedig egészségtelen a levegő a szálló por magas koncentrációja miatt
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön az MTI-vel azt közölte: veszélyes a levegő minősége Nyíregyházán, míg Debrecen és Miskolc levegőjét egészségtelennek minősítették. Emellett 7 helyen kifogásolt a levegő, ezek: Eger, Kazincbarcika, Kecskemét, Sajószentpéter, Pécs, Putnok, Szeged.
Az érintett településen nem javasolt huzamosabb ideig a szabadban tartózkodni. Veszélyes levegőminőség esetén már az egészséges lakosságcsoportnál is légzőszervi tünetek jelentkezhetnek - írta az NNK, kiemelve: a légszennyezettség kihatással van a keringési rendszerre, a központi idegrendszerre és az immunrendszerre is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.
2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld
Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

