Hírek
2014. Április 16. 09:13, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Több százan az állásbörzén Pápán
A Veszprém Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja és a Pápai Járási Hivatal munkaügyi kirendeltsége évről-évre állásbörzét szervez a Városi Sportcsarnokban. Idén is rengetegen voltak.
A megnyitón Katonáné Bellovits Andrea javuló tendenciákról szólt. A Veszprém Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának igazgatója elmondta, a foglalkoztatottak száma Magyarországon 4 millió fölé emelkedett, megyénkben pedig az elmúlt évben 11368 főre csökkent az állástalanok száma. A bejelentett álláshelyek száma növekvő tendenciát mutat. Veszprém megyében 2013-ban a legtöbb álláshelyet - 5300 db-ot - Pápa térségéből jelentették be, és a legtöbb sikeres munkába helyezést - közel 4000 fő - is itt regisztrálták.
Unger Tamás köszöntőjében kiemelte, a pápai önkormányzat az eltelt néhány hónapban kiemelten foglalkozott a helyi gazdaság fejlődésével. Az alpolgármester szintén javuló statisztikákról számolt be. - Pápán az utóbbi négy évben szinte felére, öt százalékra csökkent a munkanélküliségi ráta, az adóbevételek alakulását tekintve pedig 8-10 százalékkal bővült a helyi gazdaság - emelte ki Unger Tamás.
Az alpolgármester szerint azonban problémát jelent, hogy az álláskeresők jelentős része alacsony iskolai végzettsége miatt nem talál állást. Unger Tamás a feketemunka veszélyeire hívta fel a jelenlévők figyelmét és arra kérte őket, éljenek a felkínált álláslehetőségekkel.
A megnyitón kiderült, Pápa térségében tavaly 2000 fő kapcsolódott be közfoglalkoztatási programokba, a téli közmunka programban jelenleg is 1027 fő vesz részt a térségből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 17:14, szerda | Helyi
Tömegbukás részese volt a Tour de Hongrie pápai versenyzője
Egyelőre nincs információ arról, hogy tudja-e folytatni a versenyt a fiatal sportoló.
2026. Május 12. 17:49, kedd | Helyi
Eltűnt! Keresi a rendőrség a képen látható nőt!
A Pápai Rendőrkapitányság körözést adott ki egy 41 éves nő eltűnése miatt. A rendőrség jelenleg is keresi Czory Melindát, születési nevén Pente Melindát.
2026. Május 12. 13:01, kedd | Helyi
Ujvári Szilvia: A talajvédelem ma már nemzetstratégiai kérdés
Az Országgyűlés Agrár- és Élelmiszergazdasági Bizottságában hallgatták meg Bóna Szabolcs miniszterjelöltet – számolt be közösségi oldalán Ujvári Szilvia, a TISZA országgyűlési képviselője.
2026. Május 12. 12:44, kedd | Helyi
Jogosítvány nélkül, forgalomból kivont autóval okozott balesetet
A baleset következtében a gépkocsiban rögzítés nélkül utazó egyéves gyermek a járműből kiesett, és nyolc napon túl gyógyuló, súlyos egészségromlással járó sérüléseket szenvedett.

