Hírek
2018. November 22. 10:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Több mint két kiló droggyanús anyagot foglaltak le Baranyában
Kábítószer-kereskedelem meglapozott gyanúja miatt indult eljárás hat ember ellen, akiktől több mint két kilogramm kábítószergyanús anyagot, valamint fegyvert és lőszereket foglaltak le
- közölte csütörtökön a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság (BMRFK) a police.hu oldalon. Azt írták: a rendőrök öt baranyai és egy budapesti kábítószer-kereskedőt vettek őrizetbe. Az összehangolt akció keretében Pécsett, Orfűn és Abaligeten három férfit és egy nőt fogtak el kedden, két helyszínen szemlét, tizenegy helyen kutatást tartottak, és több mint két kilogramm kábítószergyanús anyagot foglaltak le.
A Terrorelhárítási Központ Pécsett elfogott egy negyedik férfit, akinek átkutatták kisasszonyfai házát, ahonnan a kábítószergyanús növényeken, növényi származékokon és kábítószerrel szennyezett tárgyakon kívül egy forgótáras flóbert pisztolyt és 23 lőszert is lefoglaltak - részletezte a megyei főkapitányság.
A gyanú szerint a 32 éves abaligeti férfi egy 30 éves abaligeti, egy 32 éves kisasszonyfai, egy 32 éves orfűi férfi és annak 29 éves barátnője útján jutott kábítószerhez, amelyet egy budapesti férfinak értékesített tovább.
Őt a Budapesti Rendőr-főkapitányság munkatársai szerda reggel a fővárosban fogták el. A 30 éves román állampolgárságú férfitól kábítószergyanús növényi származékot, ötmillió forint, továbbá háromezer euró készpénzt foglaltak le. Elfogása után Pécsre szállították, gyanúsítottként kihallgatták, majd öt társához hasonlóan őt is bűnügyi őrizetbe vették - áll a közleményben.
A BMRFK kitért arra is, hogy a kábítószergyorsteszt öt gyanúsítottnál pozitív eredményt mutatott. A rendőrség indítványozza az őrizetben lévő kereskedők letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 14:00, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Magyar Péter: a Tisza meg fogja nyerni a választást
A Tisza Párt nemcsak elindul története első országgyűlési választásán, hanem meg is fogja nyerni azt, nem kicsit, hanem nagyon, nagyon -
2026. Február 22. 09:16, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint a Tisza, Brüsszel és Kijev titkos paktumot kötött Münchenben
2026. Február 22. 09:10, vasárnap | Belföld
Nem létező számok alapján hirdetett győzelmet Orbán Viktor
Vitát váltott ki az ajánlásgyűjtésről szóló kormánypárti kommunikáció a hétvégén, miután Orbán Viktor Facebook-oldalán egy olyan videó jelent meg, amely szerint „fölényes fideszes győzelem” született az aláírásgyűjtésben.
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

