Városlista
2024. december 19, csütörtök - Viola

Hírek

2017. Április 12. 21:51, szerda | Külföld
Forrás: mti

Több mint hatezer embert "segítettek a halálba" tavaly Hollandiában

Több mint hatezer embert

Több mint hatezer embert "segítettek a halálba" tavaly Hollandiában, ez azt jelenti, hogy mintegy 10 százalékkal nőtt az eutanáziát igénybe vevők száma a 2015-ös adatokhoz képest - közölték a helyi hatóságok szerdán.

A "kegyes halál" az összes haláleset 4 százalékát tette ki 2016-ban a hivatalos adatok szerint.

Az értékelésben a holland társadalom öregedését és az orvosok növekvő hajlandóságát jelölték meg az esetszám emelkedésének lehetséges magyarázataként.

Az eutanáziát igénybe vevők legnagyobb csoportját a gyógyíthatatlan, végstádiumú rákbetegek alkották. Az esetek többségében az otthonukban "segítették halálba" a betegeket.

A világon elsőként Hollandiában legalizálták az eutanáziát 2002 áprilisában, és végrehajtását szigorú szabályokhoz kötik. Az önkéntes halált azoknak a betegeknek engedélyezhetik, akik elviselhetetlen fájdalmakkal járó gyógyíthatatlan betegségben szenvednek, és az eutanáziát még teljesen tiszta tudatállapotban kérelmezik.

Ezek érdekelhetnek még

2024. December 19. 08:08, csütörtök | Külföld

Belgrádban a jövő évtől ingyenessé válik a tömegközlekedés

Ingyenessé teszik a tömegközlekedés használatát Belgrádban január elsejétől - jelentette be Aleksandar Sapic polgármester szerdán.

2024. December 19. 08:06, csütörtök | Külföld

Mark Rutte: Ukrajnának a lehető legjobb helyzetben kell kezdenie a béketárgyalásokat

Ukrajnának a lehető legjobb helyzetben kell lennie, amikor úgy döntenek, megkezdhetik a béketárgyalásokat

2024. December 17. 08:34, kedd | Külföld

Megbukott Olaf Scholz német kancellár

A német parlament alsóháza (Bundestag) megvonta a bizalmat hétfőn Olaf Scholz kancellártól és ezzel megnyitotta az utat a február 23-i előrehozott választások előtt.

2024. December 17. 08:29, kedd | Külföld

Cseh milliárdos vásárolhatja meg a brit királyi postát

Jóváhagyta hétfőn a brit kormány az országos postaszolgálat, a Royal Mail eladását Daniel Kretinsky cseh milliárdos nagybefektetőnek.