Hírek
2014. Április 14. 16:58, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Több megyében másodfokú riasztás a viharos szél miatt
Több megye számos járására, illetve a fővárosra is másodfokú riasztást adott ki a viharos szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfő délután.
Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Pest, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megye jelentős területén, valamint Budapesten a legerősebb széllökések az óránkénti 90 kilométeres erősséget is meghaladhatják a következő órákban.
A hétfő éjfélig szóló figyelmeztetés szerint az egész országban viharossá fokozódhat a szél, és több helyen heves zivatarokra is számítani lehet.
A legerősebb széllökések 70-90 kilométer/óra között valószínűek, helyenként azonban 90-100 kilométer/órás szélrohamok is lehetnek. Az országot elérő erős hidegfront mentén záporok, zivatarok is kialakulhatnak. Zivatarokra nagyobb valószínűséggel az ország déli felében lehet számítani. Egy-egy erős záporhoz vagy zivatarhoz jégeső vagy jégdara is társulhat. Helyenként rövid idő alatt 10-20, néhol 20 milliméternél is több csapadék hullhat.
Kedd hajnalban főleg északkeleten és délnyugaton talaj menti fagyra lehet számítani. Napközben északkeleten jégdarával, jégesővel kísért záporok, zivatarok alakulhatnak ki. A Kisalföldön ismét viharossá fokozódhat a szél - írta a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld
MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt
Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

