Hírek
2018. Szeptember 24. 07:18, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több ezer szalmabála gyulladt ki Makó közelében
Mintegy két és félezer szalmabála gyulladt ki a Makó és Földeák közötti tanyasi területen vasárnap délután, a tűz továbbterjedését sikerült megakadályozni, de az oltási és az utómunkálatok egy-két napig eltarthatnak
- tájékoztatta a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t. Molnár Krisztina elmondta, hogy Makóról, Hódmezővásárhelyről, Szegedről és Orosházáról hivatásos, míg Földeákról önkéntes tűzoltók érkeztek a helyszínre, akiket a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat munkatársai is segítettek.
Az elsőként kiérkezett egységek egyrészt a közeli erdőt védték avaroltóval, a földeáki önkéntesek az út felől akadályozták meg a tűz továbbterjedését, a makói tűzoltók az állattartó telepet védték vízsugarakkal.
Az egységek további háromezer bálát védenek a lángoktól. Egy munkagép körbetárcsázta a területet, a körbálák, kazlak bontásához is munkagépekre lesz szükség – közölte a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.

