Hírek
2023. Április 22. 15:20, szombat |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Katasztrófavédelem
Több ezer látogató a tűzoltóság és a rendőrség által szervezett családi napon
Nemcsak Veszprémből, hanem a környékbeli településekről is rengetegen töltötték szombatjukat a tűzoltókkal és a rendőrökkel a kéklámpás szervezetek által rendezett családi napon Veszprémben.
Egy napra ismét bárki tűzoltó vagy rendőr lehet - ezzel a felhívással szólította meg a térség lakosait a katasztrófavédelem és a rendőrség. A családi napra látogatók között voltak egészen kicsi gyermekek, de nagyszülők is. A kéklámpások ad hoc közösségi terén tartott rendezvényt 10.00 órakor nyitotta meg dr. Csillag István tűzoltó ezredes, a katasztrófavédelem Veszprém vármegyei szervezetének igazgatóhelyettese, és Anda György rendőr ezredes, a Veszprém VMRFK rendészeti főkapitány-helyettese. Az elöljárók kellemes időtöltést kívántak valamennyi érdeklődőnek, kifejezték örömüket, hogy ennyien kíváncsiak az egyenruhásokra és a munkájuk során használt eszközökre, felszerelésekre. Végezetül megköszönték a környékbeli lakosok segítő hozzáállását az elhúzódó előkészületek, és a szokásosnál nagyobb forgalom és hanghatások miatt.
A két egyenruhás szervezet a változatos családi programok között gyerekfoglalkoztatóval, játékos kvízekkel, lézerpisztolyokkal, gyermek tűzoltó bevetési ruhákkal, négylábú segítőkkel, járművekkel és felszerelésekkel várta az érdeklődőket.
A látványos kutyás- és lovasrendőr programelemek mellett a veszprémi hivatásos tűzoltók roncsvágási bemutatójának volt legnagyobb sikere. De a szolgálati járművekre, és a beavatkozások során használt eszközökre is sokan voltak kíváncsiak.
A gyerekek számára a rendőrségi négylábúak mellett a tűzoltók füstsátra volt a legvonzóbb. Aki pedig kedvet kapott az egyenruhásokhoz csatlakozni, a feltételekről és lehetőségekről a helyszínen tájékozódhatott a katasztrófavédelem és a rendőrség toborzósátrában.
Fotók: Csondor Henrietta tűzoltó hadnagy
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi
Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége
A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.
2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi
A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán
Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.
2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi
Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak
Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.
2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi
Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte
A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.

