Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2022. Február 07. 16:18, hétfő | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Tízezrekkel járhat jobban havonta egy fiatal az szja mentességgel

Tízezrekkel járhat jobban havonta egy fiatal az szja mentességgel

A napokban érkezik meg az első személyijövedelemadó-mentes jövedelme azoknak a 25 év alatti fiataloknak, akik részesülnek a bevezetett kedvezményből.

Ma délután tartott sajtótájékoztatót a témában dr. Kovács Zoltán országgyűlési képviselőjelölt, aki felidézte, még tavaly áprilisban döntött arról a kormány előterjesztésére az Országgyűlés, hogy a 25 év alatti fiatalok személyijövedelemadó-mentességben részesülnek. Január 1-jén lépett hatályba ez a teljesen újszerű megoldás, és a fiatalok a februárban érkező fizetésükből már érvényesíthették a kedvezményt, amelynek köszönhetően akár több tízezer forinttal többet vihetnek haza a fiatalok - fogalmazott a képviselő hozzátéve, ehhez jönnek még a különböző ágazati béremelések, illetve a családosok esetében a különféle családtámogatási lehetőségek. Összességében elmondható, hogy egy év alatt akár 480 ezer forint szja-megtakarítást is elérhetnek a fiatalok, akiknek nő az elhelyezkedési esélyük és kiadásaikat is könnyebben tervezhetik ezáltal - tette hozzá a képviselőjelölt.

A sajtótájékoztatón Pozsgai Réka pályakezdő pedagógusként személyes tapasztalatait osztotta meg a sajtó képviselőivel. Mint mondta, 25 év alatti fiatalként nagy örömmel fogadta az szja-mentességet. Mivel kezdő pedagógus, a 10 százalékos béremelést is megkapta, így összességében közel 100 ezer forinttal lett több a fizetése. – Úgy gondolom, ez minden fiatal számára kellő motivációt ad, főként, hogy a 25 év alattiak személyijövedelemadó-mentessége vonatkozik a diákmunkára és a gyakornoki munkára, illetve a táppénzre is – mondta a fiatal pedagógus.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.